NEWS

Zawodniczki z Poznania Mistrzyniami Polski w Squashu

11Punkt Girls Crew Poznań pokonały SquashPoint Bydgoszcz w finale Drużynowych Mistrzostw Polski 2021 we Wrocławiu. Tym samym zrewanżowała się rywalkom za przegraną z zeszłego roku.

Zawodniczki z Poznania do zwycięstwa z obrończyniami tytułu poprowadziły Kinga Szymaniak i Anna Serme. Ta pierwsza, po równym meczu z dwoma tie-breakami, pokonała Paulinę Krzywicką (3:0), a druga wygrała z aktualną Mistrzynią Polski, Kariną Tymą (3:1).

Dla reprezentantek klubu 11Punkt to drugi tytuł mistrzowski w historii.

Spotkanie o trzecie miejsce było wewnętrzną sprawą zespołów ze stolicy Dolnego Śląska i posiadaczek najciekawszych nazw: Super Truskawki pokonały Atomówki (2:1).

Aleksandra Burak dała nadzieję Atomówkom, pokonując Klaudynę Zarówną (3:0), ale losy spotkania szybko obróciły inne zawodniczki w truskawkowych barwach. Magda Kamińska wygrała z Anną Pozlewicz (3:0), a Katarzyna Owcarz z Julią Burak (3:0).

Dla Super Truskawek to drugi rok z rzędu na najniższym stopniu podium.

W turnieju finałowym Polskiej Ligi Squasha zagrało 16 najlepszych drużyn damskich, które awansowały do mistrzostw po regionalnych eliminacjach. W sobotę we Wrocławiu zobaczymy jeszcze finały kategorii mężczyzn i juniorskiej.

1 comment

W 7 dni dookoła DMP 2021 | SQUASH - 7 dni dookoła kortu 2 lipca 2021 at 01:32

[…] Drużynowe Mistrzostwa Polski 2021 we Wrocławiu przeszły do historii. Długie podsumowanie finału mężczyzn znajdziecie tutaj, a podsumowanie finałów kobiet, tutaj. […]

Reply

Leave a Comment