NEWS

Polski Squash ma nowego Prezesa! To 2-krotny Mistrz Polski Masters

Jeśli przez prawie 2 lata nie zdążyliście jeszcze poznać dotychczasowego Prezesa PZSQ, Tomasza Kwiatkowskiego, to… już go w tej roli nie spotkacie.

Na stronie Polskiego Związku Squasha pojawił się komunikat o niespodziewanej zmianie na stanowisku Prezesa Związku. Nową osobą na tym stanowisku został 66-letni Wojciech Kaliski.

Kaliski został „dodany” do struktur Związku 10 lutego w ramach uzupełnienia (kooptacji) składu Zarządu po zeszłorocznej rezygnacji Rosanny Radlińskiej-Tymy. Po rezygnacji Tomasza Kwiatkowskiego, pozostali członkowie Zarządu (Waldek Kobus, Stach Leszczyński) wybrali nowego Prezesa.

Kim jest Wojciech Kaliski?

PZSQ przedstawia go jako „przedsiębiorcę, żeglarza, squashystę”.

W squasha po raz pierwszy zagrał w 1985 roku w USA. W rankingach polskiego squasha notowany praktycznie od samego początku (max. #93 w zestawieniu open). Ma na swoim koncie dwa tytuły Mistrza Polski Masters w Squashu (2016 i 2019).

– W ramach popularyzacji squasha zbudował pierwszy kort w Szczecinku. Organizator i sponsor wielu turniejów squashowych – podaje w komunikacie PZSQ.

Squash zdaje się jednak tylko hobby w porównaniu z główną miłością Kaliskiego: żeglarstwem. Związek informuje nas m.in. że nowy Prezes, to:

„Jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, pasjonat żeglarstwa, ultra-szybkiego pływania na katamaranach, windsurfingu i kitesurfingu. Jako zawodowy żeglarz startował w wielu regatach transatlantyckich zarówno samotnie jak i załogowo. Na swoim katamaranie Exploder 20 pobił rekord szybkości na trasie Świnoujście-Gdynia i mierzył się z rekordem świata w żegludze 24h na prawie 1000km trasie Hel-Tallin.”

Sportowych, jak i biznesowych osiągnięć w tej dziedzinie Kaliski rzeczywiście ma sporo. To dobrze rokujące CV dla Polskiego Związku Squasha.

Trzymamy więc kciuki, żeby wyprowadził PZSQ z ostatnich zawirowań na spokojniejsze wody.

PS. informacja o zmianie Prezesa nie pojawiła się jeszcze w social-mediach Związku, ale komunikat na ten temat znajdziecie TUTAJ.

  • Adrian Fulneczek
    adrian.fulneczek@gmail.com

Leave a Comment