NEWS

Pierwszy publiczny kort do squasha otwarty w Nowym Jorku!

Darmowy, dostępny dla wszystkich i ustawiony pod gołym niebem; pierwszy taki kort do squasha na świecie!

Kiedy kilka osób zebranych wokół inicjatywy Public Squash ogłosiło swój pomysł, niewielu wierzyło, że coś z tego będzie.

Kulminacja kilku lat starań, zbiórek pieniędzy, zdobywania pozwoleń wielu instytucji, miała miejsce 17 kwietnia, kiedy w Hamilton Fish Park w Lower East Side NY zorganizowano oficjalne otwarcie pierwszego publicznego kortu do squasha na świecie.

Szklana konstrukcja, zmodyfikowana specjalnie, żeby radzić sobie z warunkami atmosferycznymi (nie ma dachu więc potrzebne jest odprowadzanie wody w podłodze itd.) będzie stała na świeżym powietrzu przez najbliższe 6 miesięcy. W zimie zostanie zdemontowana.

– Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się postawić setki takich kortów – mówi Ryan Wall, dyrektor Public Squash.

Miasto będzie oceniało jak często kort był w tym okresie użytkowany. W podniesieniu tej liczby mają pomóc prowadzone 5 razy w tygodniu zajęcia z podstaw squasha dla dzieci.

– Wiele osób, które nigdy nie słyszały o tym sporcie, kiedy widzą ten kort, chcą po prostu na niego wejść i zacząć grać – dodaje Wall.

Serdecznie gratulujemy całej ekipie Public Squash!

Czy taki pomysł warto byłoby przenieść do Polski i czy miałby szanse powodzenia?

Wideo z transmisji US Squash prowadzonej otwarcia kortu możecie obejrzeć poniżej:

Public Squash Opening Ceremony

Congrats to Public Squash on the grand opening of the first public outdoor glass squash court!!

Opublikowany przez US SQUASH 17 kwietnia 2018

Leave a Comment