COACHING NEWS

TEST: Czy ze split-stepem poruszasz się szybciej?

Ciekawy video-eksperyment.Youtube’owy kanał „The Pursuit of Squash” zamieścił filmik, w którym prowadzący pytają, czy warto uczyć się split-stepu? Czy dzięki temu będziemy szybciej przy piłce?

W poszukiwaniu odpowiedzi nagrali kilka wyjść do piłki w wersji ze split-stepem i bez niego (dwie nogi na ziemi), mierząc przy tym czas stoperem.

Która wersja wygrywa…?

Przekonajcie się z filmiku poniżej.

Po obejrzeniu testu można oczywiście zastanawiać się, czy metoda i moment pomiaru czasu był właściwy. Dla wersji ze split-stepem mierzono go bowiem, kiedy stopa lądowała ponownie na ziemi. Sam ruch zaczyna się wcześniej czyli trzeba zrobić trochę więcej niż w wersji „na stojąco”.

Pełniejszy wniosek byłby więc taki, że samo wyjście do piłki ze split-stepem „zajmuje” więcej czasu, ale do piłki docieramy wcześniej. Świadomość potrzeby wcześniejszego startu/podskoku również składa się na prawidłowy split-step.

Tak czy inaczej, to może być inspiracja dla innych trenerów, żeby przeprowadzić takie eksperymenty na sobie lub swoich podopiecznych. Chętnie usłyszymy o Waszych wynikach!

PS. jeśli chcecie dowiedzieć się czym właściwie jest split-step, polecamy nasz wpis na ten temat.


adrianfulneczek3
Adrian Fulneczek

adrian.fulneczek@gmail.com

1 comment

TEST: Jak uderzać piłkę o 60% mocniej? | 7 dni dookoła kortu 6 marca 2018 at 00:59

[…] . . Youtube’owy kanał „The Pursuit Of Squash” znowu atakuje. Pisaliśmy o nich pewien czas temu, kiedy sprawdzali, jak split-step wpływa na szybkość poruszania po korcie (sprawdźcie TUTAJ). […]

Reply

Leave a Comment