Kuba Pytlowany i Ola Surdziel wygrali Indywidualne Mistrzostwa Śląska 2020

64 zawodników i 22 zawodniczki rywalizowało w katowickim klubie SquashOK w turnieju kat. B+ organizowanym przez Śląski Związek Squasha.

*data w nazwie turnieju nie była pomyłką: to był turniej o Indywidualne Mistrzostwo Śląska za rok poprzedni, kiedy nie udało się go rozegrać z powodu pandemii.

Swój tytuł z 2019 roku w sobotę skutecznie obronił Kuba Pytlowany.

Rozstawiony z #1 zawodnik (tegoroczny maturzysta) swój najtrudniejszy test przeszedł w półfinale, gdzie po 56 minutach i 5 setach pokonał – ostatecznie trzeciego – Adriana Marszała.

Ku uciesze śląskich kibiców, drugim finalistą niespodziewanie został Marek Dobry.

#30 zawodnik w rankingu PZSQ najpierw wyeliminował rozstawionego z dwójką Mikołaja Rogalskiego w ćwierćfinale, a później w 5-setowym półfinale wygrał z Michałem Jachimowiczem.

Swojej świetnej passy Dobry nie był w stanie przedłużyć już na finał z Pytlowanym (3:0 dla gracza z Krakowa), ale drugie miejsce w turnieju kat. B0, to najlepszy wynik w jego karierze.

LINK: WYNIKI KAT. OPEN

Mocno obsadzona była też lista startowa w kategorii damskiej, w której zagrały aż 4 zawodniczki z TOP10 rankingu PZSQ.

Nową Indywidualną Mistrzynią Śląska została Aleksandra Surdziel (#17 PZSQ), dla której był to pierwszy rozegrany turniej od listopada 2020 roku.

Zawodniczka z Poznania w ćwierćfinale wyeliminowała turniejową jedynkę, Annę Pozlewicz, a w finale – po 5 zaciętych setach i 40 minutach – drugą zawodniczkę na liście startowej, Julię Burak.

Trzecia była Aleksandra Burak, który w meczu o ostatnie wolne miejsce na podium pokonała Karolinę Czakańską.

LINK: WYNIKI KAT. DAMSKA

Sobotni turniej zamykał też cykl turniejów Śląski Squash Open II.