Polacy na podium Slovak Junior Open. Złoto Samborskiego!

Kolejny udany, międzynarodowy występ polskich juniorów.

W weekend w Bratysławie rozegrano europejski turniej dla graczy poniżej 19 roku życia, Slovak Junior Open 2018. Mimo braku finansowania na ten cel z Polskiego Związku Squasha, na Słowację pojechała też grupa zawodników z Polski (ich wyjazd w całości opłacili rodzice, zorganizowało Abram Team). Nasi juniorzy przywieźli z powrotem do kraju kilka medali.

Najlepiej wypadł Jan Samborski (na zdjęciu poniżej), który wygrał kategorię BU13 i zrobił to bez straty seta. W tej samej drabince grał też Mikołaj Szymański, który w swoim międzynarodowym debiucie zajął wysokie, 5. miejsce (przegrał tylko jeden mecz, z późniejszym finalistą).

W kategorii BU15 podium było w 2/3 biało-czerwone. Drugie miejsce zajął Nataniel Hernas, a trzeci był Piotr Szymaczek (foto poniżej). Na szóstym miejscu w tej kategorii uplasował się Jakub Zimecki, a Szymon Morys był ósmy.

Blisko podium były też dziewczynki. W kategorii GU13 na czwartym miejscu uplasowała się Weronika Zimecka, a Aleksandra Tomczyk była piąta.

Szczegółowe wyniki wszystkich meczów Polaków znajdziecie TUTAJ.

(Zdjęcia: Abram Team na FB)