Viktor Byrtus rozstrzygnął finał Klubowych Mistrzostw Europy

Paderborn odzyskuje tytuł Klubowego Mistrza Europy, a ich bohaterem zostaje czeski junior.

Dopiero mecz czwartym rakiet wyłonił zwycięzcę w finale European Club Championships w Eindhoven. Paderborn przegrywał z Edgabaston Priory 2:1 w meczach indywidualnych i 5-7 w setach. Sytuację Niemców skomplikowała niespodziewana porażka Raphaela Kandry z Jamiem Haycocksem (3:0).

Rozstrzygający musiał więc być pojedynek czwartych rakiet, Viktora Byrtusa (Paderborn) i Jacka Turney (Edgbaston). 17-letni Byrtus wytrzymał presję i nieco ponad pół godziny pokonał swojego rywala bez straty seta, co oznaczało, że złoty medal powędrował w ręce, prowadzonego przez Simona Roesnera, Paderborn.

Paderborner SC 2-2 Edgbaston Priory Club (8-7)
Lennart Osthoff 2-3 Chris Ryder   9-11, 11-7, 8-11, 11-3, 12-14 (53m)
Simon Rösner 3-1 Joel Makin        11-7, 11-6, 8-11, 11-8 (55m)
Raphael Kandra 0-3 Jaymie Haycocks    7-11, 9-11, 5-11 (35m)
Victor Byrtus 3-0 Jack Turney     11-4, 11-5, 11-9  (31m)

Edgbaston Priory miało szansę na podwójną koronę, bo ich zespół wygrał wcześniej rozgrywki damskie. Panie z Birmingham pokonały 2:0 szwajcarski Fricktal.

Edgbaston Priory  2-0 Fricktal
Alicia Mead  3-0 Astrid Reimer-Kern   4-11, 3-11, 11-8, 11-5, 12-10 (38m)
Millie Tomlinson 3-0 Nadia Pfister  11-7, 11-3, 11-7 (22m)

W turnieju zagrały też dwa zespoły z polski. Squash City and Euvic był 11 na 12 drużyn wśród mężczyzn, ostatni mecz wygrywając dzięki lepszemu bilansowi setów (swoje mecze wygrali Adrian Marszał i Piotr Nowak). 11punkt Girls Crew zajęło z kolei ósme, ostatnie miejsce wśród kobiet – w ostatnim pojedynku, honorowy mecz indywidualny wygrała dla nich Małgorzata Kornowska.

Szczegółowe wyniki meczów polskich zespołów znajdziecie TUTAJ.