NEWS

World Series Finals w Dubaju rozpoczęte!

Nietypowy turniej na zakończenie sezonu – rozgrywany w cieniu najwyższego budynku świata!

.
.

Oj, będzie się działo! 8 (prawie) najlepszych zawodników i 8 najlepszych zawodniczek tego sezonu w nagrodę za kilka miesięcy pracy może cieszyć się tygodniem sportowych pół-wakacji w Dubaju. Dla fanów to ostatnia szansa pooglądania squasha na tym poziomie przed letnią przerwą. Cóż, jak pokazuje poniższa mapa ciepła, na pewno będzie gorąco.

Ale zanim o pozytywach, na wstępie, małe rozczarowanie: kort stał pod gołym niebem (z Burj Khalifa w tle) tylko w filmach promocyjnych. Może to było naiwne sądzić, że w takich temperaturach + w miejscu tak narażonym na burze piaskowe ktoś postawi odkryty kort i będzie kazał tam grać profesjonalistom w squasha. W każdym razie takie obrazki jak ten poniżej zostaną więc tylko miłym wspomnieniem z (bardzo dobre poprowadzonej) akcji promocyjnej.

khalifa1

Kort co prawda nadal znajduję się w tym miejscu, w którym widzieliśmy go w zapowiedziach turnieju, ale teraz postawiono tam halę/”namiot” z klimatyzacją i trybunami. Wygląda to tak (zdjęcie pochodzi z pierwszego meczu kobiet w turnieju Serme-Kawy):

khalifa2

Jeśli o sam turniej chodzi, zasady są proste (i takie same dla mężczyzn i kobiet). 8 graczy jest podzielonych na dwie grupy, w których grają mecze każdy z każdym do dwóch wygranych setów. Dwie najlepsze osoby z każdej grupy awansują do półfinału, pierwszy z grupy A gra z drugim z grupy B i odwrotnie. Półfinały też będą grany do trzech wygranych setów.


GRUPA A
1. Mohamed El Shorbagy
2. Nick Matthew
3. Miguel Rodriguez
4. Mathieu Castagnet

GRUPA B
1. Gregory Gaultier
2. Omar Mosaad
3. Simon Roesner
4. Cameron Pilley


GRUPA A
1. Laura Massaro
2. Nicol David
3. Nouran Gohar
4. Amanda Sobhy

GRUPA B
1. Nour El Sherbini
2. Raneem El Welily
3. Omneya Abdel Kawy
4. Camille Serme


Rozgrywki rozpoczęły się we wtorek. Pierwsze trzy dni, to mecze grupowe, piątek półfinały i wielkie finały w sobotę. Pełna rozpiska poniżej. Podane godziny dla czasu lokalnego (czas polski +2h = kiedy u nas jest 14:00, w Dubaju jest 16:00):

grupy

Pula nagród jest jednakowa w obu turniejach, 160.000$. Akurat na porządny wakacyjny wyjazd (lub po prostu zostanie o jakiś miesiąc dłużej w Dubaju).

.
.

Adrian Fulneczek
adrian.fulneczek@gmail.com

 


ZAPISZ SIĘ DO DARMOWEJ PRENUMERATY!
CO TYDZIEŃ E-MAIL Z PRZYPOMNIENIEM O NOWYM TEKŚCIE:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Leave a Comment