NEWS

50 miesięcy na szczycie rankingu dla „Bestii”

Mohamed El Shorbagy wrócił na pierwsze miejsce w rankingu Professional Squash Association. To dla niego 50. miesiąc w karierze na czele tego zestawienia.

30-letni gracz z Egiptu odzyskał prowadzenie dzięki dobremu występowi na zakończonych w zeszłym tygodniu Mistrzostwach Świata w Squashu. Shorbagy nie osiągnął co prawda swojego głównego celu i zajął drugie miejsce, ale to i tak wystarczyło, żeby w sierpniowym notowaniu wyprzedzić dotychczasowego lidera, Aliego Faraga.

Popularna „Bestia” już po raz piąty w karierze wraca na pierwsze miejsce rankingu PSA. Sierpień będzie jego pięćdziesiątym miesiącem, który spędzi na squashowym tronie. Ten wynik sprawia też, że w zestawieniu wszechczasów zostało już tylko 4 graczy, którzy prowadzili w rankingu dłużej (Jansher Khan, Jahangir Khan, Peter Nicol i Geoff Hunt).

To jedyna zmiana w TOP10 na świecie, które prezentuje się teraz następująco:

  1. Mohamed El Shorbagy (Egipt)
  2. Ali Farag (Egipt)
  3. Tarek Momen (Egipt)
  4. Paul Coll (Nowa Zelandia)
  5. Marwan El Shorbagy (Egipt)
  6. Karim Abdel Gawad (Egipt)
  7. Fares Dessouky (Egipt)
  8. Diego Elias (Peru)
  9. Mostafa Asal (Egipt)
  10. Joel Makin (Walia)

Charakterystyczna dla squasha w ostatnich dwóch dekadach dominacja Egiptu w czołówce jest, jak widać, wciąż niepodważalna.

Sierpniowy ranking przyniósł też świetną wiadomość dla kibiców z Polski: Karina Tyma awansowała o pięć pozycji w zestawieniu kobiet i zajmuje nową najlepszą w historii polskiego squasha pozycję (#65).

Leave a Comment