NEWS

Największy nerwus na korcie? Poznajcie George’a Parkera

Łamanie rakiet, kłótnie z sędziami i zawieszenia. Mecze, w których gra George Parker zawsze są intensywne.

25-latek z Leicester jest znany w świecie squasha ze swojego nerwowego usposobienia. Jego zachowanie na korcie już kilka razy kończyło się karami dyscyplinarnymi od Professional Squash Association.

Za powtarzające się incydenty, został nawet zawieszony na pół roku. W tym okresie miał przejść wewnętrzną przemianę, bo w związku z tym, że nie mógł zarabiać, grając w squasha, podjął się fizycznej pracy w rodzinnej firmie.

Po zakończeniu zawieszenia rzeczywiście było lepiej, ale specyficznych sytuacji nie brakowało. Szczególnie w meczach o największą stawkę.

Tutaj, po przegranej z Jamesem Willstropem w I rundzie Qatar Classic, angielski gracz pokazał, że jeśli się postaramy, squashową rakietę można złamać nawet na kolanie. I to bez większego wysiłku:

W środę, w meczu I rundy Mistrzostwa Świata 2021, Parker starał się zachować spokój, ale nie obyło się bez kilku nerwowych momentów.

Po jednej akcji, w której sędzia nie zareagował na podwójną piłkę, angielski zawodnik okrzyczał arbitra po stracie punktu, ale ten był niewzruszony i szybko uciszył krnąbrnego gracza.

– Proszę nie podnosić na mnie głosu, Panie Parker – powiedział tylko i kontynuował mecz dalej.

Już spokojniejszy Parker obronił po tej akcji kilka piłek setowych i wygrał cały mecz 3:0. Trzeba przyznać, że kiedy trzyma nerwy na wodzy jest naprawdę mocnym zawodnikiem.

Leave a Comment