NEWS

Daryl Selby – ekspert od trick shotów

38-letni Daryl Selby coraz rzadziej gra w profesjonalnych turniejach squasha. To wielka strata dla fanów tego sportu, którym brakuje jego trick-shotów.

Selby, który w najlepszym momencie swojej długiej kariery zajmował #9 miejsce w światowym rankingu, nie jest może najbardziej utytułowanym zawodnikiem, ale o jego umiejętnościach rakietowych wiedzą w squashu wszyscy.

W serii „Signature Shots”, z najbardziej kojarzonym uderzeniem danego gracza, Anglik dostał swój odcinek, z którego wynikałoby, że jest… ekspertem od gry między nogami.

Ekspert w grze między nogami

To jednak nie jedyny, nietypowy sposób na odbijanie piłki z jakiego korzysta Selby.

Zdarzają mu się też uderzenia zza pleców. Po tym zagraniu nawet rywal musiał się na chwilę zatrzymać, niepewny jak to możliwe.

Daryl Selby i zagranie zza pleców

Nigdy nie miał też problemu z niekonwencjonalną grą w ważnych pojedynkach.

Tutaj prezentuje tzw. „Mizuki Shot” podczas finału Drużynowych Mistrzostw Europy, gdzie dla obu stron istotny był każdy mały punkt. Za to wykończenie należy się jakiś dodatek.

Daryl Selby i jego „Mizuki Shot”

Selby nie zapomniał o fanach też w trudnych czasach covidowej kwarantanny, kiedy w wielu krajach korty do squasha były niedostępne. Podczas transmisji na żywo ze swojego salonu rozpoczął, rozwijany później przez innych, trend domowego trick-shotowania.

Nawet w czasie kwarantanny

Ten blisko 40-letni gracz nie występuje ostatnio w profesjonalnych rozgrywkach. Zrobił wyjątek w ten weekend i pojawił się w turnieju Off The Wall Open 2021. Dla Selby’ego był to już 200 turniej w karierze.

– Dzisiaj rano czuję każdy z tych turniejów w nogach – żartował po wygranym półfinale.

Najwyżej rozstawiony Selby dotarł do finału, ale tam przegrał niespodziewanie z #74 rakietą świata, Rui Soaresem (3:0).

Piłkę meczową z tego spotkania możecie obejrzeć poniżej:

SQUASH. Rui Soares beats Daryl Selby to win PSA OTW Open

Leave a Comment