NEWS

Wielki squash wraca do Białegostoku! | FEZZ Audio Squash Open kat. A

Już w piątek początek FEZZ Audio Squash Open kat. A organizowanego przez klub Powersquash.


Turniej miał zostać rozegrany w połowie kwietnia, ale przez niejasne przepisy COVID-owe, musiał zostać przełożony.

Na nowy termin (14-16 maja) ponownie udało się jednak zebrać pełne drabinki zarówno w kategorii open (56), jak i damskiej (32). To będzie największy turniej A w tym roku.

Piedro i Przyjaciele

W turnieju mężczyzn faworytem i jedynką będzie Piedro Schweertman, który w Polsce przegrał dotąd tylko z (nieobecnym w Białymstoku) Danielem Poleshchukiem.

Holender może zagrać w półfinale z innym zagranicznym zawodnikiem, Marciem Lopezem.

W dolnej połowie drabinki ciekawy będzie powrót do turniejowego grania Piotra Hemmerlinga. Wicemistrz Polski ostatnim razem o punkty grał w listopadzie 2020 roku.

W półfinale Hemmerling teorerycznie powinien spotkać się z Przemkiem Atrasem, który jednak nie będzie miał łatwego zadania we wcześniejszych rundach.

Na jego drodze już w drugim meczu może stanąć Adrian Marszał czy później np. Kamil Przybitkowski.

Wiele emocji w pierwszej rundzie może też dostarczyć mecz Leon Krysiak – Lennard Hinrichs.

21-letni Nemiec, który w tym roku zagrał 4 mecze w turniejach PSA (bilans 1:3) otrzymał dziką kartę do turnieju głównego.

Jak poradzi sobie z jednym z najbardziej obiecujących polskich juniorów? Przekonamy się w sobotę od godziny 10:00.

Poznańskie Faworytki

W kategorii damskiej turniejową jedynką będzie Kinga Szymaniak, ale w górnej połowie drabinka jest też Natalia Ryfa. Zawodniczki z Poznania mogą spotkać się ze sobą półfinale.

Faworytką będzie Ryfa, ale nie wiadomo w jakiej formie pojawi się w Białymstoku – zagra tu w swoim pierwszym turnieju od listopada 2020 roku. Jej ostatnim meczem był wygrany finał damskiego turnieju kat. A w Poznaniu.

W dolnej połowie drabinki sytuacja wydaje się mniej oczywista. Najwyżej rozstawione są Dominika Witkowska i – po rezygnacji Katarzyny Owcarz – Anna Pozlewicz.

O niespodziankę w pojedynkach z tą ostatnią będzie pewnie próbowała zadbać np. Zuzanna Dominiak.

Co cieszy, w drabince jest nie brakuje czołowych młodych zawodniczek jak Aleksandra Popko, Tola Otrząsek, Weronika Zimecka, Aleksandra Gałwa czy Martyna Malinowska.

Białystok wyznacza trendy

Po sukcesie turnieju Krishome Squash Festival 2019, ekipa klubu PSQ Powersquash znów postawiła sobie wysoko organizacyjną poprzeczkę.

Nowością w historii turniejów kat. A będzie transmisja ze wszystkich kortów (z jednego z komentarzem), na których będą rozgrywane mecze.

Zespół certyfikowanych sędziów zadba też o sędziowanie – nie będą musieli robić tego zawodnicy.

Inne niż zwykle będą też wszystkie ostatnie mecze o miejsca w głównej drabince: zwycięzcy zarobią w nich 100zł.

No i wyjątkowo przywitane zostaną też wszystkie zawodniczki. W pakiecie startowym otrzymają zestaw kosmetyków od firmy Au Salco Naturel o wartości 200zł.

Kiedy dodać do tego świetne przygotowanie, sporo angażujących społeczność konkursów w social-media i losowanie drabinek z profesjonalną transmisją – śmiało można powiedzieć, że Białystok (znowu) wyznacza trendy w polskim squashu.

Początek FEZZ Audio Squash Open w klubie Powersquash w piątek o 18:00 (kwalifikacje).

Przydatne linki:
drabinka damska
drabinka open

Leave a Comment