Kto awansuje do półfinałów World Tour Finals? 5 miejsc do wzięcia!

Dzisiaj od 18:00 ostatnia seria spotkań w fazie grupowej World Tour Finals.

8 spotkań i wciąż w sumie 5 miejsc w półfinałach do zgarnięcia. Zapowiada się emocjonujący wieczór ze squashem!

GRUPY MĘŻCZYZN

Awans w kieszeni mają tylko Ali Farag, który wczoraj wyssał całe życie z Diego Eliasa i Marwan El Shorbagy, który w dwóch meczach wyglądał najsolidniej ze wszystkich zawodników w tym turnieju.

W czwartek zobaczymy dwa bezpośrednie mecze o awans. W grupie A Karim Abdel Gawad i Simon Roesner wiedzą, że ten, który wygra, na pewno przeskoczy aktualnie drugiego Eliasa (zagrał już trzy mecze).

W grupie B w podobnej sytuacji są Paul Coll i Joel Makin. Kto będzie lepszy w krótkim (best of 3) pojedynku graczy lubiących długie, fizyczne mecze?

Bez szans na awans jest już Tarek Momen, który zagra z Marwanem – jedyną osobą w turnieju mężczyzn z szansą na pełną pulę 12 punktów w grupie.

GRUPY KOBIET

U pań do Top4 awansowała tylko Nour El Sherbini i to z maksymalną liczbą punktów (wszystkie mecze 2:0). W jej grupie o półfinał powalczą ze sobą Nouran Gohar i Joelle King.

Ciekawiej będzie w grupie B, gdzie awansować mogą 3 zawodniczki. Swoje zadanie mocno skomplikowała Nour El Tayeb (4pkt.), która zagra z liderką grupy, Hanią El Hammamy (7pkt.)

Teoretycznie łatwiejsze zadanie ma Camille Serme (5pkt.), która albo awansuje bez gry albo będzie musiała wygrać z wyeliminowaną już Amandą Sobhy. Amerykanka nie zdobyła jeszcze w turnieju seta.

…a sety mogą być tutaj ważne, bo wygrana 2:0 (4pkt.) to o jedno oczko więcej w tabeli niż wygrana 2:1 (3pkt.).

Początek transmisji dzisiaj od godziny 18:00 w EurosportPlayer.