NEWS

DMP 2020 w Bielsku. Które gwiazdy mogą przyjechać?

Kto przyjedzie na finały Polskiej Ligi Squasha 2020?

Wiemy już, że Drużynowe Mistrzostwa Polski 2020 zostaną rozegrane w klubie Enjoy. Organizator został wyłoniony „Decyzją Zarządu PZSQ” i w tej decyzji pomogła pewnie zapowiedź wystawienia szklanego kortu.

Znamy też już wszystkie zakwalifikowane zespoły. W składach niektórych są zgłoszeni też zagraniczni zawodnicy. Którzy z nich pojawią się na DMP?

Oczywiście aktualnie sytuacja wirusowa i możliwość podróżowania jest wciąż ograniczona. Z zewnątrz codzienne rekordy liczby zakażeń w Polsce są odbierane bardziej problemowo. Czy to pokrzyżuje plany drużynom, chcącym grać ze wsparciem zza granicy?

Jak zwykle wielu graczy PSA jest w składach drużyn z regionu mazowieckiego. SquashCity ma francuski duet Mathieu Castagnet – Lucas Serme, Kahuna duet weteranów Gregory Gaultier – Daryl Selby, a w składzie PZU Play Kwadrat gra Piëdro Schweertman (który wydaje się akurat pewniakiem do przyjazdu).

Na Śląsku też nie brakuje gwiazd. Gospodarze z Enjoy Squash Team mają w składzie Diego Eliasa i Gregoire Marche’a, S4S Silesia już tradycyjnie gra z Viktorem Byrtusem.

W Małopolsce swój mocny polski skład może wzmocnić Squash4you Team1 jeśli do Polski przyjedzie Raphael Kandra (w DMP 2019 doszedł do finału z drużyną z Łodzi) lub Baptiste Masotti.

Stworzony od nowa, żeby walczyć o Mistrzostwo zespół Squash Pointu Bydgoszcz ma w składzie Abhay’a Singha i Heiko Schwarzera (grał w eliminacjach). Ich rywale z regionu stawiają na Czechów: Malta Squash znowu z Jakubem Solnickym, a 11punkt znowu z Danielem Mekbibem.

Łódzki SNS Foods Budowlani tradycyjnie na liście ma Borję Golana, ale Hiszpania jest chwilowo problemowym kierunkiem podróży. Z kolei wrocławskie Polish Lody mogą w finałach wystawić Marwana El Shorbagy lub Seana Conroy’a, a Wrocław Squash Club Davida Borosa.

W rozgrywkach damskich zagranicznych wpisów na listach jest mniej.

Najwięcej w Wielkopolsce. Trzy nazwiska w składzie mają wpisane obrończynie tytułu z 11punktu (Sarah Jane Perry, Hollie Naughton, Anna Serme), a dwa wicemistrzynie ze Squash Point Bydgoszcz (Tessa Ter Sluis, Ewa Fertekova).

Poza nimi jest jeszcze Laura Massaro w składzie Kahuny.

Adrian Fulneczek
adrian.fulneczek@gmail.com

Leave a Comment