NEWS

Świat squasha reaguje na koniec kariery Ramy’ego Ashoura

W poniedziałek 3-krotny Mistrz Świata, Ramy Ashour, ogłosił, że nie będzie już brał udziału w profesjonalnych turniejach squashowych.

Ashour poinformował o swojej decyzji w filmie dodanym na swoim profilu. Wśród ponad 70 ‚reakcji’, które ta informacja zebrała na naszym fan-page’u na Facebooku, przeważała smutna twarz ze łzą obok oka.

Podobnie reagowali zawodnicy, trenerzy i dziennikarze squashowi na całym świecie choć wielu próbowało skupiać się na pozytywach: pięknych akcjach i wielu sukcesach Ashoura.

Nick Matthew: „Ashour zmienił sposób w jaki gra się w squasha. Zainspirował cały naród. Zdecydowanie najlepszy zawodnik przeciwko jakiemu grałem.”

Simon Roesner: „To smutny dzień dla świata squasha. Miałem szczęście grać przeciwko temu chłopcu od kiedy obaj mieliśmy po 10 lat. Słowa nie oddają jakim niesamowitym zawodnikiem i człowiekiem jesteś, Ramy.”

Chris Simpson: „Pamiętam, że pierwszy raz widziałem Ramy’ego na korcie podczas British Junior Open w kategorii U12. Wygrał w finale 9:0. 9:0, 9:0. Bez wątpienia największe umiejętności squashowe i kreatywność na korcie jaką widziałem.”

Tom Richards: „…dzięki, że nie wymieniałeś żadnych nazwisk, Simpo! Każdy mecz przeciwko Tobie był przyjemnością, Ramy. Nawet tamten finał U12!”.

Amanda Sobhy: „Smutno o tym czytać, ale to był wielki zaszczyt dorastać i oglądać Ramy’ego na korcie. Jedyny w swoim rodzaju talent i człowiek”.

Ben Coleman: „Smutna wiadomość dla squasha. Trudno opisać jak wielką indywidualnością był Ramy.”

Gregoire Marche: „Po prostu najbardziej utalentowany zawodników w historii squasha. Wprowadziłeś ten sport na nowy poziom i zawsze byłeś doskonałym człowiekiem poza kortem.”

Jenny Duncalf: „Superstar. Game-changer. Genius.”

Steve Cubbins (fotograf, Squashsite): „Pierwszy raz widziałem go na British Junior Open w 2006 roku. – Kurcze, zagrałeś naprawdę sporo super shotów! – powiedziałem mu. – Mam dużo więcej shotów, których jeszcze nie pokazałem – odpowiedział.”

Alison Waters: „Jeden z najbardziej genialnych zawodników, którzy kiedykolwiek zaszczycili kort do squasha swoją obecnością. Dziękuję, że zmieniłeś ten sport, Ramy. Podniosłeś poprzeczkę na nowy poziom. Dobrej zabawy na kolejnym etapie.”

Rod Gilmour (dziennikarz): „Widząc jak był trapiony kontuzjami przez ostatnie 5 lat, wiedziałem, że to tylko kwestia czasu. Co za zawodnik! Zmienił oblicze squasha, poruszał się jak nikt inny. Wśród wielu ulubionych momentów z nim, lubię szczególnie ten poniżej.”

…a my zapamiętamy przede wszystkim ten uśmiech, który nie opuszczał go na korcie. I tę radość, kiedy wygrał (okazuje się, że swój ostatni) turniej w Zurychu w marcu 2018 roku, pokonując Mohameda El Shorbagy w finale:

Leave a Comment