Jedna wymiana = prawie 5 minut! (WIDEO)

To jedna z najdłuższych wymian jakie zobaczycie!

Mohamed El Shorbagy i Joel Makin zagrali świetny, bardzo wyrównany mecz w II rundzie Channel VAS Championship. Mistrz Świata został niespodziewanie wyeliminowany przez Walijczyka, który zagrał swój mecz życia.

Makin – nie pierwszy raz – odznaczał się wielką walecznością, nie rezygnował z żadnej piłki. To widać dobrze w poniższej wymianie, kiedy broni piłki setowej przy 10-11 w drugim secie.

Oficjalny czas tej akcji, to… 4 minuty i 8 sekund!

Jest też kontrowersyjne zakończenie i decyzja „wideo sędziego”. Myślicie, że Shorbagy zrobił w tej sytuacji wystarczająco dużo, żeby dostać STROKE’a?

PS. nie jest to najdłuższa wymiana w historii squasha: rekordzistami pod tym względem są Jahangir Khan i Gamal Awad, którzy o jeden punkt walczyli przez 7 minut.

Ostatecznie akcja zakończyła się… YES LETem.