NEWS

Zagraj w squasha… na komputerze!

Gra pochodzi z 1992 roku, ale zabawa wciąż jest przednia!

Squash jest jedną z tych dyscyplin, która nie doczekała się jeszcze dobrego odwzorowania w świecie gier komputerowych / konsolowych. Okazuje się jednak, że odbijanie piłki o ścianę było popularne w erze automatów do gier. Wyprodukowany przez firmę Gaelco „Squash” powstał właśnie na taką platformę.

Dziś, 26 lat po powstaniu wspomnianej gry, możecie – za darmo – sprawdzić na swoich komputerach jak grało się wtedy. Wystarczy wejść TUTAJ lub kliknąć obrazek poniżej i na stronie kliknąć w przycisk na środku obrazka.

To uruchomi emulator-online (program, który pozwoli włączyć grę z innej platformy na Waszym komputerze) i moment później włączy grę.

Kiedy gra już wystartuje, ruszy mecz pokazowy. Musicie wtedy kliknąć „5” na swojej klawiaturze, a później „1”, żeby przejść do wyboru zawodników. Gra się właściwie tylko czterema klawiszami: „strzałki” służą do poruszania, a klawiszem ALT odbijamy piłkę.

Dobrej zabawy!

PS. zasady dotyczące stroke’ów trochę tutaj nie istnieją – jest nawet tak, że jeśli nie trafimy w piłkę po uderzeniu rakietą w rywala, to… mamy pecha, punkt dostaje przeciwnik.

PS.2. z prawej strony jest też przycisk pozwalający przejść na pełny ekran.

Leave a Comment