[WORLD GAMES] Roesner pokonuje Rodrigueza, jutro półfinały

We Wrocławiu obejrzeliśmy dzisiaj 8 emocjonujących spotkań.

.
.

Kto wybrał się w środę do klubu Hasta La Vista na pewno tego nie żałował. Praktycznie w każdym meczu było co oglądać.

Dzień meczów 1/4 finału World Games 2017 rozpoczęły outsiderki z Anglii. Po równym meczu Fiona Moverley pokonała swoją rodaczkę, Millie Tomlinson, 3:1 i w jutrzejszym półfinale zagra z Camille Serme, która z łatwością odprawiła Nadine Shahin.

Po drugiej stronie drabinki awans zapewniła sobie Joey Chan, która odrobiła dwa sety straty, żeby pokonać Francuzkę Coline Aumard.

Nie zawiodła też faworytka, Nicol David, która jednak musiało się mocno namęczyć z młodą, 21-letnią Nele Gilis. Ich pojedynek rozgrywany był w niesamowitym tempie, a Gilis walczyła o każdą piłkę – cytując jeden z Waszych komentarzy – jak lwica. To było jedno z najlepszych spotkań damskiego squasha jakie widziałem w ostatnim półroczy.

W turnieju mężczyzn wszyscy czekali najbardziej na ostatni mecz, Simon Roesner vs Miguel Angel Rodriguez. Przy pełnych trybunach obaj zawodnicy stworzyli spektakl i mieszankę: momentami kosmicznego squasha, a momentami tego, co jest w tym sporcie najgorsze, wymuszeń decyzji i polowania na łatwe punkty z błędów sędziów.

Ostatecznie emocje pod koniec piątego seta lepiej opanował Roesner, który zresztą przeważał w całym spotkaniu i wydaje się być w zdecydowanie najlepszej formie ze wszystkich zawodników. Jutro zagra o finał z Mathieu Castagnet, który podejrzanie długo męczył się z Niemcem Raphaelem Kandrą.

W drugim półfinale spotkają się Diego Elias i Gregoire Marche. Ten pierwszy zaczął swój mecz z Yip Tsz Fungiem od wygrania seta 11:0, ale potem pozwolił rywalowi wyrównać. Peruwiańczyk wygrał 3:1, ale w czwartym secie też musiał bronić piłek setowych na 2:2.

Marche z kolei zaskoczył rozstawionego z dwójką Maxa Lee. Wygrał 3:0, grając w każdym secie tylko lepiej.

Jutrzejsze mecze rozpoczną się później niż dzisiaj, bo dopiero po godzinie 16:00. Dokładna rozpiska poniżej.

Tam też wstępna informacja o transmisji (bo meczu znów będzie można zobaczyć w – różnych – kanałach stacji Polsat).

WYNIKI

ĆWIERĆFINAŁY KOBIET:
[1] Camille Serme (Fra) 3-0 [5/8] Nadine Shahin (Egy) 11/3, 11/4, 11/1
[5/8] Fiona Moverley (Gbr) 3-1 [¾] Millie Tomlinson (Gbr) 7/11, 11/7, 11/3, 11/9
[¾] Joey Chan (Hkg) 3-2 [5/8] Coline Aumard (Fra) 7/11, 5/11, 11/1, 11/4, 11/8
[2] Nicol David (Mas) 3-0 [5/8] Nele Gilis (Bel) 11/9, 12/10, 11/7

ĆWIERĆFINAŁY MĘŻCZYZN:
[1] Simon Rösner (Ger) 3-2 [5/8] Miguel Rodriguez (Col) 9/11,11/7, 11/5, 7/11, 11/7
[5/8] Mathieu Castagnet (Fra) 3-2 [9/16] Raphael Kandra (Ger) 8/11, 11/6, 10/12, 11/7 11/3
[¾] Diego Elias (Per) 3-1 [5/8] Yip Tsz Fung (Hkg) 11/0, 8/11, 11/9, 13/11
[5/8] Gregoire Marche (Fra) 3-0 [2] Max Lee (Hkg) 11/8, 11/9, 11/2

HARMONOGRAM PÓŁFINAŁÓW

TRANSMISJE

Jutro znów będziecie mogli obejrzeć wszystkie mecze w telewizji. Na ten moment na stronie Polsatu Sport nie ma jeszcze rozpiski.

Jak uczy doświadczenie z ostatnim meczem dnia dzisiejszego (był rozpisany na dwa kanały, ale ostatecznie poleciał tylko w kanale Polsat Super), możecie na ten moment założyć, że na którymś kanale Polsatu będą na pewno, ale coś może się po drodze zmienić i dany mecz wyląduje na innym kanale.

Jak tylko pojawi się rozpiska, wrzucę ją w czwartek rano na 7dni na Facebooku. Spokojnie, przed 16:00 będziecie już dobrze poinformowani!

PS. dzięki za wsparcie i miłe słowa do dzisiejszego komentowania!