Parker wyeliminował „Snajpera”. Niesamowite zakończenie!

James Willstrop obronił aż siedem piłek meczowych z rzędu, ale nawet to nie uchroniło go przed porażką – George Parker wyeliminował faworyta i awansował do półfinału British Squash Nationals.

Ostatni ćwierćfinał Mistrzostw Wielkiej Brytanii w Squashu okazał się zdecydowanie najciekawszy. Rozstawiony z dwójką James Willstrop podejmował nieobliczalnego George’a Parkera.

„Snajper” zaczął słabo, a świetnie poruszający się Parker wygrał dwa pierwsze sety. Były lider światowego rankingu odrobił później jednego, ale w kolejnym, kiedy przegrywał 9-5, wydawało się, że jest już poza turniejem. Seria świetnych ataków pozwoliła Willstropowi jednak wygrać 12-10 i wyrównać stan meczu.

Piąty set rozpoczął i zakończył się bardzo nietypowo. Najpierw Parker wygrał… 10 punktów z rzędu (co przeciwko rywalowi tej klasy jest właściwie niespotykane) i miał tyle samo piłek meczowych.

Willstrop zamiast się poddać, nagle rozluźniony, zaczął zdobywać punkt za punktem. Doszedł nawet do stanu 7-10 i wydawało się, że coś absolutnie historycznego może wydarzyć się na korcie w Manchesterze. Parker wtedy zdobył jednak upragniony punkt i mógł odetchnąć z ulgą.

Po 80-minutowej batalii wyeliminował jednego z najbardziej utytułowanych graczy w historii angielskiego squasha. Jutro zagra w półfinale z Adrianem Wallerem, który awansował po również 5 setach pojedynku z Patrickiem Rooneyem.

W pozostałych meczach jedyną dodatkową niespodzianką było zwycięstwo Georginy Kennedy nad rozstawioną z czwórką Lucy Turmel. Ta pierwsza będzie mogła w nagrodę sprawdzić swoją formę z rozstawioną z dwójką Tesni Evans.

Wyniki ćwierćfinałów mężczyzn:

• [1] Joel Makin (WAL) 3:0 Nathan Lake (ENG) 11-6, 11-5, 11-7 (45m)
  • Declan James (ENG) 3:1 [4] Greg Lobban (SCO) 11-6, 8-11, 11-7, 11-7 (73m)
  • [3] Adrian Waller (ENG) 3:2 Patrick Rooney (ENG) 11-6, 12-14, 6-11, 12-10, 12-10 (76m)
  • George Parker (ENG) 3:2 [2] James Willstrop (ENG) 3-2: 13-11, 11-9, 3-11, 10-12, 11-7 (80m)

Wyniki ćwierćfinałów kobiet:

• [1] Sarah-Jane Perry (ENG) 3:0 Rachael Chadwick (ENG) 11-1, 11-6, 11-7 (20m)
  • [3] Emily Whitlock (WAL) 3:1 Alicia Mead (ENG) 8-11, 11-6, 11-2, 11-4 (37m)
  • Georgina Kennedy (ENG) 3:1 [4] Lucy Turmel (ENG) 10-12, 14-12, 11-4, 11-5 (54m)
  • [2] Tesni Evans (WAL) 3:0 Jasmine Hutton (ENG) 11-8, 11-8, 11-6 (34m)