NEWS

Tarek Momen: Wybieram moją rodzinę

Tarek Momen nie wystąpi w British Squash Open. Wszystko przez covidowe obostrzenia, obowiązek kwarantanny w Anglii i tęsknotę za synem.

Egipcjanin, który w rozegranych w lipcu Mistrzostwach Świata doszedł do półfinału, byłby jednym z faworytów rozgrywanego w Hull turnieju. – To była trudna decyzja, ale muszę zrezygnować z udziału w British Open z powodu ograniczeń dla podróżnych – napisał na swoim Instagramie Momen.

#3 zawodnik w rankingu PSA tłumaczy, że Egipt jest na „czerwonej liście” i występ w jednym z najważniejszych turniejów sezonu mocno się dla niego skomplikował.

– Jeśli chciałbym zagrać tam od 16 sierpnia, to już dzisiaj musiałbym wsiąść do samolotu i odsiedzieć kwarantannę w Anglii albo zostać aż do tego czasu w USA. W przeszłości pewnie zdecydowałbym się na jedno z tych rozwiązań, ale teraz moje priorytety się zmieniły – tłumaczy 33-latek.

W styczniu na świat przyszło pierwsze dziecko Momena i Raneem El Welily (Mistrzyni Świata w squashu, liderka rankingu), co sprawiło, że gracz z Egiptu zmienił podejście do życia na tourze.

– Wyjechałem z Kairu 5 lipca, a British Open potrwa do 22 sierpnia. Dlatego po prostu nie mogę sobie pozwolić na stracenie 2 miesięcy z pierwszego roku życia mojego dziecka, bo chcę zagrać w jakimś turnieju. British Open to jeden z największych tytułów jakiego nie udało mi się jeszcze wygrać i chcę to kiedyś zrobić, ale teraz moja rodzina jest na pierwszym miejscu – mówi Momen.

Leave a Comment