NEWS

Koniec historycznej passy Mistrzyni Polski

Karina Tyma nie wygra turnieju PSA Odense Open 2021. Przegrana w Danii kończy niespotykaną wcześniej passę wygranych turniejów młodej Polki.

W zeszły weekend 21-latka wygrała 4. w karierze tytuł Mistrzyni Polski. Nie mogła pozwolić sobie na zbyt długie świętowanie, bo już we wtorek rozpoczynała turniej Professional Squash Association Challenger Tour w Odense.

Stawka była podwójna: na zwyciężczynię turnieju w Danii czekała też dzika karta uprawniająca do udziału w zaplanowanych na lipiec Mistrzostwach Świata.

Niestety, Tyma nie zostanie pierwszą w historii squashystką z Polski, która zagra w wydarzeniu tej rangi. W ćwierćfinale w Odense lepsza od niej okazała się 17-letnia Hannah Chukwu z Węgier (3:2).

Kibice z kraju nad Wisłą i tak mają jednak powody do dumy, bo Mistrzyni Polski dokonała w ostatnich miesiącach czegoś, co wcześniej wydawało się niemożliwe. W kwietniu wygrała pierwszy w damskiej historii polskiego squasha profesjonalny turniej PSA 10k, a miesiąc później podtrzymała passę i wygrała jeszcze jeden event tej samej rangi.

Tyma rozstrzygnęła w tym okresie 8 meczów z rzędu – często z wyżej notowanymi rywalkami – na swoją korzyść.

W takim tempie zawodniczego rozwoju i z ciągle poprawiającym się rankingiem, jej udział w Mistrzostwach Świata to zapewne również tylko kwestia czasu.

PS. mała szansa na występ w Mistrzostwach jeszcze w tym roku wciąż istnieje: Tyma jest aktualnie czwarta na liście rezerwowych turnieju.

Leave a Comment