NEWS

PSA Challenger w Bielsku: Gaultier, Gamal i… Jarota!

PSA Expression Networks Enjoy Squash Open potrwa od środy do piątku.

Takich – i większych – turniejów PSA chcielibyśmy w Polsce widzieć jak najwięcej. Challengerów na poziomie 10k (pula obniżona do 6 tysięcy) jeszcze u nas nie było.

Pierwszą imprezę tego typu uświetni przyjazd samego Gregory’ego Gaultier, który zbiera punkty, żeby poprawić swój ranking.

– Nie mam zamiaru tylko bezczynnie czekać na powrót dużych turniejów, bo ze zbyt niskim rankingiem nie będę mógł w nich zagrać. Dlatego zbieram punkty i podchodzę do takich eventów z dużą pewnością siebie – mówi Francuz, cytowany przez główną stronę PSA, która zamieściła zapowiedź wydarzenia.

– Wystarczająco długo siedziałem już w domu, kiedy byłem kontuzjowany przez 15 miesięcy i patrzyłem jak inni rywalizują. Wystąpię teraz wszędzie, żeby podnieść swój ranking – dodaje Gaultier.

W Bielsku będzie zdecydowanym faworytem. Z dwójką rozstawiony jest Egipcjanin, Mazen Gamal (#63 PSA). Zagrają też m.in. dobrze znani w naszym kraju Viktor Byrtus, Jakub Solnicky czy Marek Panacek. Dziką kartę otrzymał natomiast Daniel Poleshchuk.

Cieszy fakt, że w turnieju wystąpi też Mistrz Polski, Filip Jarota, który w pierwszej rundzie zagra z 28-letnim, rozstawionym z trójką, Robertem Downerem (#121 PSA). Według harmonogramu na stronie PSA, ten mecz zaplanowano na godzinę 11:45.

Będziemy oczywiście informować o ewentualnej transmisji LIVE jeśli tylko takowa pojawi się na profilu Enjoy (póki co, niewiele tam o turnieju).

DRABINKA:

[1] Gregory Gaultier (FRA) v Heiko Schwarzer (GER)
Tobias Weggen (GER) v [8] Viktor Byrtus (CZE)
[5] Ondrej Uherka (CZE) v [WC] Daniel Poleshchuk (ISR)
Filip Jarota (POL) v [3] Robert Downer (ENG)
[4] Roshan Bharos (NED) v Marek Panacek (CZE)
David Zeman (CZE) v [6] Valentin Rapp (GER)
[7] Jakub Solnicky (CZE) v Valeriy Fedoruk (UKR)
Julius Benthin (GER) v [2] Mazen Gamal (EGY)

  • Adrian Fulneczek
    adrian.fulneczek@gmail.com

Leave a Comment