NEWS

PRZEŁOŻONE: IMP i DMP 2020 w innym terminie

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Polski w Squashu 2020 nie zostaną rozegrane w zaplanowanym terminie – poinformował w sobotę Polski Związek Squasha.

Oba turnieje były zaplanowane na czerwiec. IMP miało zostać rozegrane we wrocławskim klubie Hasta La Vista (4-6 czerwca), a DMP dwa tygodnie później (25-27.06). Gdzie? W przypadku tej drugiej imprezy, nie znamy nawet jej gospodarza, bo PZSQ nie rozpisał na nią przetargu.

Dzisiaj na Facebooku Związku pojawił się komunikat, w którym czytamy:

Zarząd PZSq, w związku z przedłużonym stanem epidemicznym w Polsce oraz nowymi rozporządzeniami rządu RP, nie widzi możliwości przeprowadzenia IMP i DMP 2020 w zaplanowanych czerwcowych terminach.

I dalej:

„Pozostajemy w kontakcie ze środowiskiem squashowym i śledzimy poczynania rządu. Chcemy pozytywnie zakończyć sezon 2019/2020 i wyłonić Mistrzów i Mistrzynie Polski. W momencie kiedy funkcjonowanie obiektów sportowych zostanie przywrócone, wybierzemy daty do przeprowadzenia tych imprez dając zawodnikom i zawodniczkom odpowiednią ilość czas na przygotowanie.”

Czyli wychodzimy z pozytywnego założenia, że ten sezon uda się jeszcze dokończyć i zrobić to tak, żeby nie kolidowało z początkiem kolejnego.

W rozgrywkach indywidualnych z kalendarza wypadły dwa turnieje kat. A, a w drużynowych do zagrania pozostała ostatnia kolejka i baraże.

Według nieoficjalnych informacji, po 19. kwietnia rząd ma zamiar wycofać niektóre obostrzenia. Niewiele wskazuje jednak na to, żeby w pierwszej kolejności pozwolono na powrót obiektów sportowych (chociaż, jeśli wrócą galerie handlowe, to czemu nie kluby squasha?).

PZSQ przypomina też, że nadal zamrożony pozostanie ranking. Nasze rozegrane turnieje ‚zachowają ważność’ o tyle dłużej, o ile potrwa ta przerwa i zamknięcie kraju.

Adrian Fulneczek
adrian.fulneczek@gmail.com

Leave a Comment