NEWS

Gdzie stanie szklany kort na IMP i DMP 2019?

Znamy odpowiedź na to pytanie: w czerwcu najlepsi polscy gracze na stałe zagoszczą w jednej z największych galerii handlowych w naszym kraju.

Magnolia Park Wrocław będzie – drugim obok Squash Clubu Wrocław – miejscem rozgrywania spotkań podczas Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski w Squashu 2019.

Organizatorzy obu imprez przekazali nam informację, że to tam przez prawie miesiąc będzie stał szklany kort.

Bardzo lubiana przez wrocławian Magnolia, to m.in.:

– ponad 100 000 mkw. powierzchni handlowej
– 260 sklepów, kawiarni, punktów usługowych
– 3.5 tysiąca darmowych miejsc parkingowych

Szklany kort wraz z trybunami stanie wewnątrz galerii, tuż za – pokazanym poniżej – wejściem głównym. Nie będzie więc mowy o odwoływaniu spotkań ze względu na złą pogodę.

Przybliżoną lokalizację kortu w Magnolii widać na zdjęciu poniżej.

Ma stanąć na dużej, właściwie niezagospodarowaną przestrzeni, gdzie mecze można będzie oglądać również z „balkonów” na piętrze.

Szklanka może być w tym roku znacznie częściej wykorzystywana niż w podczas innych imprez.

Według wstępnego planu organizatorów, zamiast pokazywać tam pojedyncze spotkania turniejowe i robić to tylko wieczorem, na wrocławskim IMP / DMP zawodnicy mieliby grać w Magnolii właściwie od rana do wieczora.

Zobaczymy, czy ten pomysł uda się zgrać z harmonogramem Mistrzostw. Ważna będzie też kwestia przejazdów uczestników i/lub kibiców.

Magnolia mieści się przy ulicy Legnickiej, a więc dojazd do niej z centrum miasta jest bardzo łatwy i szybki (zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską). Od Wrocław Squash Clubu, w którym będzie toczyła się rywalizacja, galerię dzieli już jednak 9 kilometrów.

Kort będzie stał w tym bardzo popularnym i codziennie pełnym miejscu przez cały czerwiec. Dzięki temu tysiące nowych osób poznają squasha (między turniejami zaplanowano tam warsztaty dla szkół i wydarzenia dla amatorów).

(Zdjęcia: materiały prasowe magnoliapark.pl)

Leave a Comment