NEWS

Gilis: Nie traktuję już mięsa jak jedzenia

Nele Gilis odpowiadała przez weekend na pytania fanów na swoim Instagramie.

Belgijka to aktualnie #29 rakieta świata. 23-latka ma już na swoim koncie 5 Mistrzostw swojego kraju.

Jej followersi na Instagramie mieli okazję zadać Gilis pytanie na każdy temat. Poniżej kilka z wybranych odpowiedzi.

Rozgrzewki

„Musisz znaleźć rutynę, która działa dla Ciebie. Dla mnie to cardio, ghosting, dynamiczne rozciąganie czy wykroki. Lubię też wchodzić w mecz już kiedy mam pierwsze zmęczenie za sobą.”

Regeneracja

„Kiedy muszę dojść do siebie po meczu, bo gram też następnego dnia, to przede wszystkim: dużo wody, rozciągania/rollowania, jedzenia i snu!”

Studia?

„Nie poszłam na studia. Po szkole średniej chciałam się skupić w 100% na jednej rzeczy, a nie dzielić uwagę pół na pół między nauką i squashem. Nie miałem wielkich oszczędności, po prostu daję z siebie wszystko co dnia i powoli to zaczyna przynosić efekty. Morał historii jest taki, że możesz zrobić wszystko, co sobie wymarzysz.”

Od kiedy jesteś weganką?

„Od dwóch lat. Czy brakuje mi jedzenia, z którego zrezygnowałam? Przestałam myśleć o mięsie jako o „jedzeniu”, widzę raczej zwierzęta. Nigdy nie przepadałam poza tym za serami. Lubię jeść teraz w nadmiarze owoce, warzywa i orzechy.”

„Szanuję wybory innych ludzi w zakresie jedzenia. Ja po prostu tak czuję się najlepiej”.

Paul czy naleśniki?

Jedno z pytań było wyjątkowo trudne. Czy łatwiej byłoby jej wytrzymać 90 dni bez swojego chłopaka, Paula Colla czy 90 dni bez… naleśników.

Odpisała krótko:

„Do zobaczenia później, Paul!”.

Leave a Comment