NEWS

Śląsk zakłada własny Związek Squasha. „Brak zaangażowania PZSQ”

Śląski Squash bierze sprawy w swoje ręce.

Podczas II Konferencji – Śląski Squash 2019 przedstawiciele śląskiego środowiska squashowego postanowili rozpocząć prace nad powołaniem Śląskiego Związku Squasha. Jak piszą w oświadczeniu podpisanym przez ośmiu przedstawiciele klubów z tamtego regionu, decyzję podejmują m.in. w obliczu słabości zarządzania centralnego i przy „braku zaangażowania Polskiego Związku Squasha w rozwój Naszej dyscypliny”.

Na Górnym Śląsku działa już od kilku miesięcy Silesia Squash League (SSL). Kolejnym wspólnym krokiem tamtego środowiska będzie Związek, o którego szczegółach dowiemy się 20 marca 2019 na konferencji poświęcanej jego powołaniu.

Pełna treść oświadczenia SSL:

Szanowni Państwo,

W dniu 27.02.2019 w Bytomiu, odbyła się II Konferencja – Śląski Squash 2019, poświęcona rozwojowi dyscypliny squash na terenie województwa śląskiego. Bardzo się cieszymy że kolejna już w tym roku konferencja cieszyła się tak dużym zainteresowaniem ze strony środowiska squashowego. Wysoki poziom zainteresowania (pośredni i bezpośredni) tematyką przedstawioną na Konferencji, umocnił Nas w przekonaniu że w obliczu słabości wynikającej z zarządzania centralnego oraz brakiem zaangażowania Polskiego Związku Squasha w rozwój Naszej dyscypliny, konieczne jest powołanie osobnego podmiotu. W związku z powyższym, jako przedstawiciele klubów śląskiego squasha, obecni na wczorajszej konferencji, podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu prac nad powołaniem Śląskiego Związku Squasha.

Kolejna Konferencja która formalnie powoła Śląski Związek Squasha, odbędzie się 20.03.2019. O szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Z poważaniem,

Adrian Janik – Squashok
Anna Zawartka – Squashfit
Artur Mostowy – Squash and More
Iwona Nieradzik – Vitasport Żory
Łukasz Piasecki – S4S – Squash For Silesia
Maciej Kliś – Enjoy Squash
Michał Szymczyk – Gym For You – Fitness Club – Oświęcim
Rafał Rygielski – Squash Point Sosnowiec

Oryginalny post ze strony SSL znajdziecie poniżej:

Leave a Comment