NEWS

PLS 2019 – składy drużyn

Na stronie PZSQ można znaleźć już składy zespołów zgłoszonych do rozgrywek Polskiej Ligi Squasha 2019.

Kapitanowie drużyn mają  czas do poniedziałku, żeby zgłaszać ewentualne zastrzeżenia. Podane zestawienia zawodników mogą nie być więc jeszcze ostateczne, ale dają nam już dobry obraz siły poszczególnych zespołów.

Składy (pliki do pobrania z polskisquash.pl):

Jeśli chodzi o zagraniczne gwiazdy, to jest ich kilka. Obrońcy tytułu, Kahuna, znów na jedynce mają Grega Gaultier, a w jako polisę ubezpieczeniową (gdyby Francuz nie zdążył wyleczyć kontuzji), na drugiej rakiecie Daryla Selby.

W drużynie wice-Mistrzów, SquashCity, też bez zmian jeśli chodzi o wzmocnienia: w składzie są Mathieu Castagnet i Lucas Serme.

Punkty w stolicy dla Team2 będzie zdobywał natomiast – zapewne już w eliminacjach – Piedro Schweertmann, który jest trenerem w klubie Play Kwadrat.

Największą gwiazdę tego sezonu zakontraktował jednak zespół… z Bielska. Enjoy Squash na pierwszej rakiecie ma Mohameda El Shorbagy, a za nim jeszcze Bernata Jaume i Daniela Poleshchuka. Dodając do nich Przemka Atrasa, Adriana Marszała i Maxa Wielgusa, Enjoy może być pretendentem do miejsca na podium.

Na Śląsku po wzmocnienia sięgnęła też drużyna S4S Squash4Silesia, w której szeregach znów znalazł się Viktor Byrtus.

W Małopolsce Squash4you tym razem stawia przede wszystkim na polskich graczy i nie sięga po nikogo z obecnej światowej czołówki. Na czele składu krakowskiego zespołu będzie Dylan Bennett (ex-43 PSA).

Po wsparcie z Czech sięgnął za to Racquet Squash Club, w którego pierwszej drużynie jest wpisany 20-letni David Zeman (#230 PSA).

Czeskie wzmocnienia są też popularne w Wielkopolsce, gdzie Daniel Mekbib zagra w 11punkt Team, a Jakub Solnicky – niemal tradycyjnie – w Malta Squash.

Swoją współpracę z Borją Golanem kontynuuje też zespół SNS Foods Squash Budowlani Łódź, a Raphael Kandra znów jest w składzie Dunlop Sport Squash Team.

(Ten ostatni zespół był trzeci w zeszłym roku, ale w tym będzie musiał przede wszystkim ustalić z 11punktem, w którym z tych zespołów zagrają Piotr Hemmerling i Adam Pełczyński. Obecnie są bowiem wpisani… w składach obu drużyn.)

Jeśli chodzi o drużyny damskie, Mistrzynie z Kahuny znów zagrają z w składzie z Laurą Massaro, Magdą Kamińską i Anną Jurkun.

Zagrozić może im w tym sezonie jednak przede wszystkim drużyna z… Bydgoszczy!

Tamtejszy SquashPoint poważnie podszedł do budowania zespołu na nadchodzący sezon. Na jedynce Tesni Evans lub Joelle King, a za nimi Karina TymaDominika Witkowska i Paulina Krzywicka.

W tym samym regionie mocny będzie też 11punkt Girls Crew, gdzie w finałach może pojawić się Sarah-Jane Perry, wspierając Natalię Ryfę, Kingę Szymaniak i Małgorzatę Kornowską.

Leave a Comment