NEWS

England Squash: Nowe programy dla graczy, sędziów i trenerów

Sezon urlopowy nie dotyczy England Squash, którego pracownicy opowiadają właśnie o nowych programach, które już działają lub zaczną niedługo działać w angielskim squashu.

Chris Peach, National Education and Pathways Manager, odpowiedzialny za rozwój trenerów, liderów i sędziów opowiada o tym, jak England Squash zadba o te grupy w najbliższym czasie.

Do udziału w programie „Misja 2020” zgłosiło się 150 sędziów (nowych i tych już doświadczonych). Wybraliśmy z nich 50, dla których będą organizowane lokalne kursy i spotkania z mentorami czyli arbitrami na światowym poziomie. Naszym celem jest między innymi to, żeby niektórzy z tych sędziów dostali się później na Commonwealth Games 2022 w Birmingham – mówi Peach.

Kolejny ważny program, który wprowadziliśmy to Klub Trenerów. Przyglądamy się naszym trenerom, sprawdzamy jak ich wspieramy i będziemy oferować im dodatkowe materiały szkoleniowe, z których będą mogli korzystać – dodaje.

Jo Rowbottom, Partnerships and Communities Manager w England Squash, zwraca uwagę na przedsięwzięcia mające dotrzeć do ludzi, którzy jeszcze nie grają w squasha lub robią to rzadko.

– W ostatnim czasie pracowaliśmy nad kilkoma programami, które mają zwiększyć ilość osób grających w squasha. Pierwszym było „Squash Girls Can” kierowany do kobiet. Na naszej stronie zamieściliśmy dla nich sporo materiałów, w tym filmów z poradami, a poza tym wypuściliśmy też serię mini-wywiadów z dziewczynami i kobietami w różnym wieku, które grają w squasha. Zwiększyliśmy w ten sposób liczbę odwiedzin na naszej stronie o 360% – tłumaczy Rowbottom.

– Teraz ruszamy też z programami Squash101 i Junior101. W pierwszym będziemy celować w lokalne kluby i tam zwiększać liczbę osób grających w squasha. Dla juniorów przygotowaliśmy natomiast wiele materiałów, podzielonych według wieku, które pomogą trenerom w prowadzeniu zajęć – podsumowuje.

Poniżej przykład dla grupy wiekowej 5-16:

Leave a Comment