NEWS

Zawodnicy PSA: „Nick Matthew = determinacja i profesjonalizm”

Rywale i przyjaciele z kortów opowiadają w pożegnalnym filmie, z czym kojarzy im się Nick Matthew.

Gregory Gaultier, Mohamed El Shorbagy, Ramy Ashour, James Willstrop, Laura Massaro i Chris Simpson stanęli przed kamerą SquashTV, żeby porozmawiać o Nicku Matthew z okazji jego zakończenia squashowej kariery.

O tym, jakim Matthew był zawodnikiem, dobrze świadczy fakt, że inne gwiazdy PSA wypowiadają się o nim w samych superlatywach. Nawet James Willstrop!

Wszyscy będą zawsze mówić o naszym meczu z półfinału British Open, gdzie graliśmy 2h 15min, ale dla mnie bardzo smutny jest fakt, że pomija się coś ważniejszego: następnego dnia po tym meczu, Nick zagrał w finale i pokonał Grega Gaultier! To niesamowite, niestety pomijane osiągnięcie. Przebiegliśmy w naszym meczu maraton pełen wykroków, a on dzień później jest w stanie powtórzyć to w finale? Monumentalne fizyczne wyzwanie, z którym sobie poradził – wspomina Willstrop.

Anglik przyznał też, że cieszy się z braku konieczności myślenia o kolejnych meczach przeciwko Wilkowi.

– Jego gra mogła wydawać się prosta, dopóki nie stałeś z nim na korcie – chwali Mohamed El Shorbagy.

– Poza graczami egipskimi, to on zainspirował mnie najbardziej i od niego nauczyłem się najwięcej – słodzi też Ali Farag.

– W meczach z nim, słyszało się jego oddech na swoim karku. To był taki oddech, który mówił do ciebie: jestem gotowy się zabić na tym korcie, ale nie odpuszczę aż do ostatniej piłki – podzielił się Ramy Ashour.

Pełne nagranie znajdziecie poniżej:

Leave a Comment