Roesner urywa seta z Gaultier – Paderborn mistrzem Niemiec!

Drużyna z Paderborn wygrała squashową Bundesligę zarówno w turnieju mężczyzn, jak i kobiet.

To juz 14 tytuł mistrzowski dla męskiego zespołu Paderborn, który w swoim składzie ma dwie pierwsze rakiety reprezentacji Niemiec, Simona Roesnera i Raphaela Kandrę.

W finale rywalem przyszłych mistrzów byli gospodarze finałów, Stuttgart, który w swoich szeregach miał Gregory’ego Gaultier. Francuz wykonał swoje zadanie na pierwszej rakiecie, pokonując Roesnera, ale stracił w tym pojedynku jednego seta, który okazał się później kluczowy.

Po tym spotkaniu wystarczyło, żeby Nicolas Mueller wygrał 3:0 z Markiem Krajcsakiem. Szwajcar przegrywał w pierwszym secie 8-7, ale wygrał go 11-8, a w w kolejnych dwóch miał już kontrolę nad przebiegiem zdarzeń i Paderborn mógł świętować kolejny złoty sezon.

Paderborn 2:2 Stuttgart

#4:  Lennart Osthoff 0-3 Yannik Omlor            9-11, 9-11, 4-11 (45m)
#3:  Raphael Kandra 3-0 Valentin Rapp            11-5, 11-9, 11-3 (59m)
#1:  Simon Rosner 1-3 Gregory Gaultier    5-11, 11-7, 6-11, 3-11 (60m)
#2:  Nicolas Mueller 3-0 Mark Krajcsak           11-8 , 11-6, 11-7 (42m)

W turnieju pań do finału dostał się też zespół z Frankfurtu. Sprowadzona do pomocy Nele Gilis wygrała co prawda dla nich swój mecz na pierwszej rakiecie z Milou van der Heijden, ale na dwóch pozostałych rakietach tryumfował Paderborn.

Paderborn 2-1 Frankfurt

#3:  Franziska Hennes v Saskia Beinhard        11-8, 11-3, 11-3 (23m)
#1:  Milou van der Heijden 1-3 Nele Gilis    11-7, 8-11, 5-11, 9-11 (56m)
#2:  Ineta Mackevica 3-1 Sharon Sinclair   11-2, 11-2, 6-11, 11-8 (34m)

(foto: bundesligasquash.tumblr.com)