NEWS

Mistrzostwa Świata 2020 w Polsce!

„Mistrzostwa Świata Masters 2020 zostaną rozegrane w klubie Hasta La Vista we Wrocławiu” – poinformowało dziś World Squash Federation.

Największy klub świata (33 korty pod jednym dachem) był gospodarzem już m.in. dla Mistrzostw Świata Juniorów w 2013 roku, World Games i Indywidualnych Mistrzostw Europy Masters w 2017 roku, a w maju 2018 zobaczymy w Hasta La Vista też Drużynowe Mistrzostwa Europy.

Żadna ze wspomnianych imprez nie może jednak równać się z Mistrzostwami Świata Masters pod względem ilości uczestników. Turniej jest otwarty dla wszystkich mężczyzn i kobiet powyżej 35 roku, co sprawia, że np. w poprzedniej edycji przyciągał blisko tysiąc (951) graczy!

Czy Wrocław poprawi ten wynik? – Mając na uwadze, że w tej imprezie może zagrać tysiąc, a nawet więcej graczy, największy klub na świecie wydawał się naturalnym wyborem na gospodarza – powiedział Andrew Shelley, CEO World Squash Federation.

W komunikacie prasowym WSF wypowiada się też założyciel klubu Hasta La Vista, Zenon Waniak.

– Od wielu lat marzyłem o zorganizowaniu Mistrzostw Świata Masters. Squash to moja wielka pasja i dlatego powstało to miejsce, Hasta La Vista, gdzie teraz będziemy mogli oglądać najlepszych graczy świata. Zawsze bardzo cieszy mnie świadomość, że ludzie nie przestają grać w squasha, nawet pomimo swojego wieku – mówił Waniak.

Leave a Comment