NEWS

Nowe rozstawienie i losowanie Mistrzostw Europy! Karina Tyma bliżej medalu?

Zmiany to efekt wycofania się z turnieje Elise Lazarus i Jasmine Hutton.

.
.
Najważniejsza różnica dla nas, to zmiana w rozstawieniu jedynej reprezentantki Polki w turnieju: Karina Tyma wskoczyła do pierwszej czwórki i będzie miała teoretycznie łatwiejszą drogę do półfinału Mistrzostw Europy Juniorów w klubie Enjoy Squash w Bielsku Białej.

Tyma znalazła się w górnej części drabinki, tej samej, w której jest turniejowa jedynka, Lucy Turmel. Polka grała z reprezentantką Anglii ostatnim razem w styczniu (zdjęcie u góry), podczas rozgrywek Premier League Squash. Turmel wygrała tamto spotkanie 3:1, ale ostatnie dwa sety kończyły się na przewagi (12-10).

Na drodze do ewentualnego półfinału i rewanżu z Turmel, najwyżej rozstawioną rywalką dla Kariny będzie 15-letnia Szwajcarka, Ambre Allinckx [5/6]. Allinckx zajmowała 4. miejsce na German Junior Open U-19 i Nordic Junior Open U-19.

Polka ma BYE w pierwszej rundzie więc swój turniej rozpocznie dopiero od meczu ze zwycięzcą pary Layna Beattie [25/32] – Helena Korakianiti [33/64].


drabinka GU19


Drabinka turnieju chłopców nie zmieniła się. Przypominamy, że tam reprezentować nas będą Max Wielgus i Filip Jarota.

Początek turnieju indywidualnego już w sobotę w klubie Enjoy Squash. Aktualne informacje o Mistrzostwach znajdziecie na 7 dni i na stronie turniejowej, www.juniorsquash.pl.

.
.


adrianfulneczek3
Adrian Fulneczek

adrian.fulneczek@gmail.com

 


ZAPISZ SIĘ DO DARMOWEJ PRENUMERATY!
CO TYDZIEŃ E-MAIL Z PRZYPOMNIENIEM O NOWYM TEKŚCIE:

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Leave a Comment