Polski junior na podium turnieju w Bawarii

Po 18 miesiącach przerwy w świecie squasha wracają międzynarodowe turnieje juniorskie. Od razu z sukcesami dla Polski.

Jan Samborski to aktualny Mistrz Polski Juniorów do lat 15 (ma w sumie pięć tytułów mistrzowskich) i jeden z najbardziej perspektywicznych młodych graczy w naszym kraju. W ten weekend, jako jedyny reprezentant Polski, wystąpił w turnieju Bavarian Junior Open 2021.

To było pierwsze od półtora roku międzynarodowe squashowe wydarzenie, w którym zagrali zawodnicy z Niemiec, Szwajcarii, Austrii i właśnie z Polski.

Brak większego wsparcia nie przeszkodził Samborskiemu w zdobyciu drugiego miejsca w swojej kategorii do lat 15. Gracz z Poznania wygrał wszystkie spotkania grupowe, ale w finale przegrał (3:1) z Fabianem Seitzem ze Szwajcarii.

14-letni Samborski wystąpił też treningowo w starszej kategorii do lat 17, w której zajął piąte miejsce.

Przed pandemią koronawirusa i zawieszeniem europejskich rozgrywek, polscy juniorzy tworzyli często jedne z większych grup na międzynarodowych turniejach. Pod względem wyników zaczynali też przeganiać kraje, w których squash ma o wiele dłuższe tradycje.

Oby wynik zdobyty w Bawarii był zapowiedzią powrotu do tamtych czasów dla reprezentantów naszego kraju.