Wielki wyczyn młodego Francuza. Crouin pokonał Willstropa

Victor Crouin wygrał turniej PSA Squash On Fire Challenger (20k). Francuz w finale pokonał rozstawionego z jedynką Jamesa Willstropa.

22-letni Crouin jest od kilku lat największą nadzieją europejskiego squasha. Po świetnej karierze juniorskiej (2x Mistrz Europy, 1x Wicemistrz Świata) teraz coraz pewniej radzi sobie w rywalizacji z seniorami.

Zwycięstwo w rozgrywanym w Waszyngtonie turnieju PSA Squash on Fire to największy z 13 tytułów w jego wciąż krótkiej karierze.

Po łatwym przejściu wcześniejszych rund i stracie tylko jednego seta w trzech meczach Crouin awansował do finału, gdzie czekał na niego sam James Willstrop, 37-letnia legenda squasha, były lider światowego ranking.

Po wyrównanym 51-minutowym pojedynku, młody Francuz wygrał 3:1. Zwycięstwo z graczem tego formatu to dla Crouina świetny prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Squashu (14-22 lipca).

W turnieju kobiet zgodnie z oczekiwaniami najlepsza była Nele Gilis. Belgijka pokonała w finale dziką kartę tego wydarzenia, Georginę Kennedy z Anglii, która wcześniej wyeliminowała aż trzy wyżej rozstawione przeciwniczki.

• WYNIKI. PSA Squash On Fire Challenger (20k)