Adrian Marszał i Natalia Ryfa najlepsi na turnieju kat. A w Krakowie!

Turniej był częścią obchodów 10-lecia krakowskiego Racquet Squash Clubu.

Emocjonujący weekend w stolicy Małopolski zwieńczyło pierwsze złoto w karierze i finałowy rewanż.

Bez straty seta

Adrian Marszał nie mógł chyba wyobrazić sobie lepszego miejsca na pierwszy tryumf w turnieju najwyższej kategorii. 23-letni zawodnik, na „swoich kortach”, nie stracił nawet seta, wyraźnie pokonując kolejnych rywali.

W finale Marszał spotkał się z Piotrem Hemmerlingiem. Mecz potrwał niecałe 30 minut, gracz z Krakowa wygrał 3:0, a Hemmerling mógł w jego trakcie zdecydowanie odczuwać jeszcze efekty porannego, 5-setowego i trwającego ponad godzinę półfinału z Adamem Pełczyńskim.

Z kolei Pełczyński zaoszczędził jednak wystarczająco dużo sił, żeby pokonać Michała Kotrę w meczu o trzecie miejsce.

W skrócie:

*Michał Jachimowicz znowu w Top8 turnieju
*Michał Kotra, podobnie jak w IMP 2019, pokonuje Mateusza Kotrę po 5 setach (mimo 0-11 w czwartym secie)
*Grzegorz Kaleta zagrał w dopiero drugim turnieju od listopada 2018, ale udało mu się przejść kwalifikacje i wygrać w 1. rundzie
*Piotr Hemmerling jako jedyny gracz był w Top4 wszystkich turniejów kat. A tego sezonu (miejsce 4, 2, 2)

WYNIKI: kat.OPEN

Udany rewanż

Natalia Ryfa znowu najlepsza. Warszawianka zrewanżowała się Magdzie Kamińskiej za porażkę w półfinale turnieju kat. A miesiąc temu. Wtedy 3:0 górą była Kamińska, w niedzielę w Krakowie taką samą wygraną odnotowała Ryfa. 24-latka wygrała więc dwa z trzech turniejów najwyżej kategorii tego sezonu.

Na trzecim miejscu uplasowała się Katarzyna Owcarz, której – w czwartym podejściu licząc same bezpośrednie mecze o brązowy medal kat. A – udało się po raz pierwszy pokonać Dominikę Witkowską (3:1). To drugie podium w karierze Owcarz.

W skrócie:

*tuż za top4, na 5. miejscu (wyrównany najlepszy wynik w karierze) uplasowała się 17-letnia Julia Patałąg, która wcześniej urwała też seta w ćwierćfinale z Natalią Ryfą
*Dominika Witkowska zagrała aż dwie 5-setówki.. jeszcze przed półfinałem (z Małgorzatą Owczarek i Nazią Mohamed)!
*drabinka damska była PEŁNA! Trzymamy kciuki, żeby to stało się regułą!

WYNIKI: kat.DAMSKA