EICC 2019. Pełczu postraszył Kandrę, Tyma o krok od ćwierćfinału

Wszyscy reprezentanci Polski wygrali swoje pierwsze mecze na Indywidualnych Mistrzostwach Europy 2019 w Bukareszcie.

Filip Jarota, Adam Pełczyński i Karina Tyma, to biało-czerwona trójka, która w Rumunii walczy z europejską czołówką. Po pierwszym dniu nie gramy już co prawda o medale, ale i tak są powody do radości.

Kilka punktów od ćwierćfinału

Mistrzyni Europy Juniorek, Karina Tyma, była blisko sprawienia sporej niespodzianki. Po komfortowo wygranej 1 rundzie (3:0 z Esiną Varvara z Rosji) spotkała się z #56 rakietą w damskim rankingu PSA, rozstawioną w top8 turnieju, Enorą Villard.

Tyma musiała gonić wynik, ale dwukrotnie wyrównywała stan meczu. Doprowadziła do piątego seta, ale tam (11-6) lepsza była już Francuzka. Taki występ z wyżej notowaną rywalką – mimo porażki – może napawać optymizmem. Polka powalczy teraz w drabince o miejsca 9-16.

Nowy wpis w CV

Do drugiej rundy awansowali też Adam Pełczyński (3:0 z Philipem Georgievem z Bułgarii) i Filip Jarota (walkower od reprezentanta gospodarzy). Mistrz Polski, Jarota, zagrał z Martinem Svecem. Czech rozstrzygnął mecz na swoją korzyść w trzech setach.

Z kolei Pełczyński w drugiej rundzie spotkał się z faworytem całej imprezy, Raphaelem Kandrą. Przegrał 3:1, ale w squashowym CV może już wpisać wygranego seta z ex-#13 rakietą świata w oficjalnym meczu.

Obaj nasi zawodnicy również spadli do drabinki 9-16. Jeśli swoje następne dwa mecze, to mogą spotkać się w finale o 9 miejsce – za co oczywiście trzymamy kciuki!