NEWS

Pula nagród na MŚ Kobiet po raz pierwszy wyższa niż u mężczyzn!

Mistrzostwa Świata Kobiet 2019-2020 w Egipcie będą wyjątkowe: panie po raz pierwszy w historii powalczą o większe pieniądze niż panowie!

Główny sponsor turnieju o miano najlepszej zawodniczki na świecie, CIB Egypt, postanowił dodać do wcześniejszej puli nagród (330 tys. dolarów) jeszcze 100 tysięcy dolarów.

To oznacza, że zaplanowane na ostatni tydzień października (24.10-01.11) Mistrzostwa będą pierwszymi w historii, gdzie to kobiety będą grały o wyższe nagrody.

Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce na celebrację tego wydarzenia niż Piramidy w Gizie, przed którymi stanie szklany kort. Faworytkami do tytułu będą poza tym przede wszystkim reprezentantki gospodarzy, które od kilku lat dominują w światowym rankingu.

Jako wielki entuzjasta squasha, muszę powiedzieć, że jedne z najlepszych spotkań jakie widziałem w tym sporcie, to były właśnie mecze kobiet. Jako CIB jesteśmy zaszczyceni, że możemy zaoferować chociaż taki mały dowód naszego uznania dla poświęcenia tych zawodniczek – powiedział członek zarządu CIB, Hussein Abaza.

Mężczyźni rozegrają swoje Mistrzostwa tydzień później w Katarze (08-15.11). Pula nagród tego turnieju to aktualnie 330 tysięcy dolarów.

Najwyższe pule nagród w dotychczasowej historii squasha widzieliśmy podczas poprzednich Mistrzostw Świata w Chicago, gdzie The Walter Family sponsorowała turniej z nagrodami wartymi 500 tysięcy dolarów.

Ten temat pojawił się też w najnowszym odcinku podcastu Squash Radio:

Leave a Comment