NEWS

Francuska Minister Sportu na squashu. Dobry znak przed Igrzyskami 2024?

Laura Flessel, Minister Sportu w rządzie premiera Édouarda Philippe’a, pojawiła się w środę na paryskich kortach do squasha. 

Powodem wizyty Pani Minister są trwające we francuskiej stolicy Gay Games 2018. To rozgrywki sportowe dla wszystkich bez wyjątku, stawiające duży nacisk na równość i brak dyskryminacji. „Jesteśmy skupieni wokół wartości różnorodności, szacunku, solidarności i równości” piszą na swojej stronie organizatorzy tych mini-Igrzysk, w których udział weźmie ponad 10 tysięcy zawodników.

Ich dwa główne hasła przewodnie można zamknąć w dwóch hashtagach: #AllChampions i #AllEqual (#WszyscyMistrzowie #WszyscyRówni). Jak widać na zdjęciu z ceremonii otwarcia, w krajobrazie Gay Games nie brakuje oczywiście tęczowych flag (które zawisły nawet na paryskim ratuszu):

W turnieju squashowym podczas Gay Games Paris 2018 wystąpi w sumie 105 zawodników (kobiet i mężczyzn) z 24 krajów, w wieku od 24 do 61 lat. – Squash świętuje w tym tygodniu w Paryżu różnorodność i tolerancję – napisał na swoim Twitterze PSA World Tour.

To właśnie tych squashystów przyszła dopingować Laura Flessel. Sama też spróbowała swoich sił na korcie (na zdjęciach poniżej). Ten mały gest jest kolejnym dowodem na to, że we Francji również rządzący dostrzegają istnienie squasha i być może w najważniejszym momencie zawalczą o jego włączenie do programu Igrzysk Olimpijskich 2024, które zostaną rozegrane własnie w Paryżu.

 

Leave a Comment