TYGODNIK

W 7 dni dookoła kortu (#4/2018)

Niemiecki Mistrz Nowego Jorku, juniorskie turnieje w Polsce i za granicą, sądy, a także magia turniejów kat. C – o tym wszystkim w podsumowaniu tygodnia.

.
.
Kolejne 7 dni na kortach i w ich najbliższych okolicach za nami więc czas spróbować przejrzeć najciekawsze momenty z tego czasu.

/ 22 stycznia / – Temat należy jeszcze do zeszłego tygodnia, ale wtedy nie zmieścił się w zestawieniu więc wracamy do niego z opóźnieniem.

Chodzi o występ polskich juniorów na Czech Junior Open. Zorganizowana grupa wybrała się tam pod banderą Abram Team. Poniżej ich podsumowanie turnieju.

PS. jeśli chcecie być na bieżąco z osiągnięciami tych młodziaków, zaglądajcie na profil Abram Team na Facebooku.

/ 22 stycznia / – Skoro o nadrabianiu mowa, widzieliście już trailer tegorocznego Grasshopper Cup? Ja dopiero go odkryłem (plakat też jest niczego sobie) więc się dzielę, bo jest całkiem przyjemnie zrobiony.

/ 23 stycznia / – W nowym rankingu PFS, nowy lider! Przemek Atras wrócił na prowadzenie. Z tej okazji wygrzebałem grafikę, która powstała w grudniu 2014 roku, kiedy zawodnik z Zabierzowa po raz pierwszy wspiął się na polski szczyt. Jak długo zostanie na nim tym razem?

/ 23 stycznia / – Druga najbardziej lubiana rzecz na naszym Facebooku w tym tygodniu. Zdjęcie kortu w hotelu w Gorzowie Wielkopolskim.

Backwall boast musi być tutaj niemałym wyzwaniem!

/ 24 stycznia / – Mecze Tournament of Champions nie były przeważnie rozgrywane o zbyt przyjaznych porach, ale że pojedynek Ashour – Farag rozpoczął się „zaledwie” chwilę po północy, to udało mi się go komentować live.

Mamy nadzieję, że niedługo w Eurosport Player zobaczymy opcję wyboru polskiego dźwięku komentarza!

/ 25 stycznia / – Optymistka.

/ 25 stycznia / – „Poznaliśmy wyrok w wytoczonej przeciwko ‚7 dni dookoła kortu’ sprawie cywilnej…

– Sąd postanowił ODDALIĆ powództwo przeciwko nam w całości!

W uzasadnieniu Sąd mówił, że krytykując w naszym tekście arbitra, pijącego alkohol podczas sędziowania meczów finałowych DMP 2016, nie naruszyliśmy prawa, nasza publikacja powstała w trosce o wyeliminowanie szkodliwego zjawiska z polskiego squasha i wymagała odwagi, żeby podnieść trudny temat, o którym wiedziano wcześniej, ale był przemilczany. (…)

Więcej o tym rozstrzygnięciu – i tym, że przed nami wciąż sporo pracy – przeczytacie na facebooku 7dni.

/ 26 stycznia / – Konrad Tyma przeszedł kwalifikacje i zagrał w I rundzie turnieju BSPA UK Grand Prix w Edynburgu. Tyma dobrze rozpoczął swój mecz z Harrym Falconerem, wygrywając pierwszego seta do 9, ale w kolejnych trzech lepszy był już 19-letni Anglik (3:1; 9-11, 11-8, 11-3, 11-7).

Jak widać na załączonym obrazku, Konrad grał w swoich klubowych, maltańskich barwach.

Z tego turnieju pochodzi też klimatyczne zdjęcie przed-finałowe. W samym meczu o złoto też mała niespodzianka, bo 25-letni Greg Lobban (Szkocja) pokonał Daryla Selby 3:0.

/ 26 stycznia / – Ta data na długo zostanie w pamięci Simona Roesnera. 30-letni Niemiec po raz pierwszy zagrał w finale turnieju World Series i od razu udało mu się wygrać swój pierwszy tytuł.

Finałowa potyczka z Tarekiem Momenem (kto spodziewałby się takiego finału przed turniejem?) obfitowała w nieco wymuszania decyzji sędziowskich. Całkowicie kuriozalnie zrobiło się na początku trzeciego seta.

Sędziowie mieli sprawdzić, czy piłka odbita przez Momena była dobra. Wyglądała na „niesioną”, ale sędziowie uznali, że wszystko było w porządku. Momen nie zdążył się jednak nawet ucieszyć, kiedy sędzia ogłosił, że piłka może i była dobra, ale on przyznaje STROKE dla Roesnera, który w ogóle nie miał szans sięgnąć piłki.

Video Review Egipcjanina i… zmiana decyzji na NO LET. W sumie 5 minut chaosu i niekompetencji w panowaniu nad spotkaniem całego zespołu sędziowskiego, którą ciężko było oglądać nawet oddanym fanom squasha, a co dopiero neutralnym widzom.

/ 26 stycznia / – Międzynarodowe turnieje są oczywiście fajne, ale nic nie zastąpi emocji, które mamy na naszych starych-dobrych kategoriach C.

Kolejny przykład poniżej (można kliknąć, żeby powiększyć). Piąty set, zawodnik B wychodzi na prowadzenie 7-0, ale… przegrywa ostatecznie 13-11.

„KATEGORIA C: WHERE MAGIC HAPPENS”.

/ 26 stycznia / – Przy piątku, dodaliśmy wycinek z chyba najbardziej kuriozalnej akcji w całym Tournament Of Champions.

PS. dla ciekawych decyzji, był to oczywiście stroke dla Faraga.

/ 27 stycznia / – Nie wiem, czy wiecie kto wygrał damski finał Australian Open albo co (w tym momencie) ważniejsze, w czym to zrobił. Chodzi oczywiście o Karolinę Wozniacki i jej spodenki zamiast spódniczki.

Strój tenisistki doceniła też Emily Whitlock, obiecując, że kiedyś wygra turniej World Series w podobnym zestawie.

Czekamy.

/ 27 stycznia / – Weekend z kortem szklanym w Galerii Bałtyckiej (kolejne pochwały godne dzieło Squash Zone Tour) został zwieńczonym meczem towarzyskim Polska vs Norwegia.

Nasze Orły nie zawiodły i zwyciężyły w tym spotkaniu 2:1.

Wyniki poszczególnych spotkań, poniżej.

/ 27-28 stycznia / – W łódzkim I’m Fit swój turniej kat. A rozgrywali juniorzy. Wyniki i statystyki od Best of Five znajdziecie TUTAJ.

PS. skoro o statystykach mowa, to w kategorii OU11 zdarzył się nawet mecz trwający ponad 30 minut (Mateusz Ptaszek 3:2 Jakub Solawa, 33 minuty). To ile oni będą grali jak dorosną?!

/ 28 stycznia / – Czasami prezenterki TV próbują być zbyt zabawne na kortach do squasha.

Przykład z Rumunii.

/ 29 stycznia / – Na koniec jeszcze dwa efektowne upadki z tej mieszanki zapasów i squasha.

Jeśli jakaś akacja sprawia, że sędzia nie wie jak zabrać się za podejmowanie decyzji i woli zrezygnować z sędziowania, to musi być naprawdę dobra akcja!

Do przeczytania w kolejnym wydaniu, za tydzień! Osoby, które chciałyby dostawać podsumowanie na maila, prosimy jak zwykle o dopisanie się do listy „prenumeratów” w formularzu na końcu tego wpisu!