W weekend w Bielsku był turniej PSA (1k), ale się tym nie chwalił

Daniel Poleshchuk zorganizował i wygrał turniej PSA R.D.I Closed Satellite 2021 w Bielsku (17-18 kwietnia). Pula nagród: 1000 dolarów.

Poleshchuk pokonał w niedzielnym finale w klubie Enjoy Squash, Kubę Pytlowanego (3:0). Na miejscach 3/4 uplasowali się Jakub Gogol i Wacław Staszkiewicz.

16-osobową drabinkę dopełnili lokalni gracze (niektórzy bez aktualnego rankingu PZSQ).

W social media klubu, organizatora-zwycięzcy czy Polskiego Związku Squasha nie ma i nie było nawet wzmianki o tym, że to wydarzenie, z pulą nagród dwa razy większą niż turnieju kat. A, miało miejsce.

Nie był to turniej tak prestiżowy jak styczniowy PSA Challenger 6k, na który do Bielska przyjechał sam Gregory Gaultier, ale brak choćby jednej informacji o R.D.I Closed Satellite przed jego rozegraniem, w trakcie i już kilka dni po finale – może rozczarowywać.

Enjoy Squash to przecież też dom Squash Promotion Group, współorganizatorów wielu ważnych imprez w historii polskiego squasha.

Niestety o promocji tego wydarzenia można powiedzieć co najwyżej, że był to poziom.. „raszyński”.

PS. punkty do rankingu PSA po turnieju mogą otrzymać tylko gracze z aktywną licencją. W tym wydarzeniu brał udział tylko jeden taki zawodnik, Daniel Poleshchuk.

WYNIKI:(kliknij obrazek, żeby otworzyć większą wersję)