NEWS

Druga część reportażu UWAGA TVN. Społeczność squasha nie zawiodła

W środę wieczorem w programie UWAGA! (TVN) wyemitowano drugą część głośnego reportażu o przemocy domowej. Opowiada też o reakcji i pomocy od polskiej społeczności squasha.

Blisko miesiąc temu, w programie UWAGA pokazano wstrząsającą historię rodziny (więcej o reportażu „Pod jednym dachem z oprawcą”, TUTAJ), której antybohater był trenerem squasha. To wywołało silny odzew w naszym środowisku.

Szybko pojawiły się działania: kolejne wpłaty trafiały na zbiórkę pieniędzy zorganizowaną przez matkę dzieci (prawie 25 tysięcy zł – czyli 5x więcej niż pierwotny cel), a na forum Squash Polska ustalono też zakup prezentów i tortu na zbliżające się urodziny chłopca.

– Bardzo serdecznie dziękuję za to, że ludzie są w stanie pomóc innej osobie, która jest w potrzebie – powiedziała we wczorajszym programie pani Patrycja.

Brawo dla wszystkich, którzy zrobili w tej sprawie tak dużo dobrego.

Wierzę, że taka reakcja otoczenia (w tym przypadku środowiska squashystów) może dodać siły innym osobom, w których najbliższym kręgu dzieje się coś tak złego. Zaangażowanie obcych pokazuje, że istnieją ludzie, którzy będą cię wspierać i pomogą ci z tej złej sytuacji wyjść.

Przy okazji ponownie apeluję i przypominam, że przemoc domowa nie istnieje tylko w tym jednym, pokazanym w telewizji mieszkaniu. To niestety problem uniwersalny. Dlatego bądźmy czujni: reagujmy jeśli ją widzimy i/lub słyszymy.

LINK: cały reportaż możecie obejrzeć TUTAJ.

Adrian Fulneczek
adrian.fulneczek@gmail.com

Leave a Comment