Turniej kat. A w Kielcach odwołany! Przed końcem zapisów?!

Kolejny odcinek komedio-dramatu z grudniowym, damskim turniejem kat. A. Wydarzenie zostało odwołane.. jeszcze przed końcem zapisów.

W środę (20.11) przed 16:00, trzynaście zawodniczek widniejących na liście startowej otrzymało maila od organizatora:

Witam,
w związku ze zbyt małą ilością zgłoszeń zgodnie z RRI turniej zostaje odwołany.

Pozdrawiam Klub Squash Korona„.

Byłoby to może i nawet zrozumiałe, gdyby nie fakt, że zapisy do tego turnieju zostały przecież… przedłużone do godz. 12:00 w czwartek (21.11) i w momencie wysłania maila, jeszcze trwały.

Czyli zawodniczki potencjalnie chętne do wystąpienia w Kielcach miały jeszcze 20 godzin na zapisy.

To kolejna bezprecedensowa sytuacja z kategorią A w tym tygodniu.

We wtorek, kilkanaście godzin po minięciu oryginalnego terminu zapisów, klub SquashPoint Bydgoszcz przedłużył zapisy do swojego turnieju kategorii A o dodatkowe 48 godzin, budząc tym złość u wielu już zapisanych uczestników.

Jeśli chodzi o turniej w Squash Koronie, to został on przyznany stolicy Świętokrzyskiego dopiero po dodatkowym konkursie ofert (w pierwszym terminie nie było ofert na ten termin). PZSQ ogłosił, że Kielce będą gospodarzem imprezy dokładnie 6 listopada.

Czasu nie było więc wiele, co przełożyło się na mało zapisanych pań na liście startowej. We wtorek rano na liście było tylko 10 nazwisk, później 13.

Wśród nich, na pierwszych 6 miejscach znalazła się jednak cała czołówka rankingu: Natalia Ryfa, Magda Kamińska, Dominika Witkowska, Kinga Szymaniak, Katarzyna Owcarz i Julia Patałąg.

Zapisy miały potrwać wyjątkowo aż do południa w czwartek.