Mistrzami Polski Masters 2019 zostali…

W Krakowie zakończyły się Mistrzostwa Polski 2019 dla zawodników i zawodniczek w wieku 35+.

Niespodzianki nie było w najmłodszej kategorii, gdzie debiutant, 35-letni Przemek Atras zdobył tytuł po kilku pewnych zwycięstwach. Za nim na podium uplasowali się 38-letni Paweł Florczyk i Wojciech Stasiak.

Najciekawiej było w kategorii 40+. Po kilku latach sukcesów w młodszej grupie, do nieco starszej przeniósł się Maciej Maciantowicz. 44-latek, który awansował do finału po odrobieniu strat z 0:2 w meczu z Jarkiem Terleckim (mecz trwał 60 minut!) , próbował dokonać tej sztuki jeszcze w pojedynku o złoto z Marcinem Szymczakiem. Ostatecznie, to jednak 4 lata młodszy gracz z Warszawy lepiej opanował nerwy przy stanie 9-9 w 5 secie i zdobył dwa następne, dające mu tytuł punkty.

Wśród panów 45+ bezkonkurencyjny był Marcin Kozik, który został Mistrzem bez oddania seta. Tu również dramatycznie było w półfinale, gdzie Norbert Górski wygrał w piątym secie, dopiero na przewagi z Oskarem Młyńskim. Trzecie miejsce zajął Karol Andrzejczak.

U pięćdziesięciolatków królował Włodzimierz Grzelczak, a o jeden wiekowy szczebel wyżej, nie pierwszy raz w karierze po Mistrzostwo sięgnął Mariusz Szymkowiak.

W najstarszej rozegranej kategorii (60+) pewnie zwyciężył 65-letni Wojciech Kaliski, pokonując o 7 lat starszego Jerzego Suskiego. Najstarszym uczestnikiem Mistrzostw był 73-letni Jacek Nitka (szósty w tej kategorii).

Panie rozegrały Mistrzostwa tylko w dwóch kategoriach. W najmłodszej (35+) ponownie najlepsza była Dominika Witkowska, która w finale pokonała Nazię Mohamed. Co ciekawe, dokładnie tak, jak 2 tygodnie wcześniej podczas turnieju kat. A w Racquecie, Witkowska wygrała z 6 lat młodszą przeciwniczką 3:2 (znowu 11-3 w piątym secie).

Drugą damską kategorią było 45+, gdzie sześć zawodniczek rozpoczęło od walki w grupach, która wyłoniła półfinalistki. Kolejny złoty medal do kolekcji dodała 52-letnia Maureen Zając.