Raphael Kandra i Nele Gilis Mistrzami Europy 2019 !

W sobotę w Rumunii zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Europy 2019 (EICC 2019). Złote medale zdobyli Raphael Kandra i Nele Gilis.

Wygrali zawodnicy najwyżej rozstawieni, ale oba finały były bardzo wyrównane. Kandra dopiero w piątym secie (12-10!) pokonał Borję Golana, a Gilis praktycznie w każdym secie swojej wygranej (3:1) były tylko o 2 punkty lepsza od Coline Aumard.

Finały Indywidualnych Mistrzostw Europy 2019:

[1] Nele Gilis (Bel) 3-1 [3/4] Coline Aumard (Fra)
9-11, 11-9, 11-8, 13-11 (60m)

[1] Raphael Kandra (Ger) 3-2 [3/4] Borja Golan (Esp)
11-6, 11-8, 7-11, 7-11, 12-10

Nieco bardziej jednostronne były mecze o brązowy medal. Wśród panów na najniższym stopniu podium stanął Nicolas Mueller (3:0 z Farkasem Balazsem), a wśród pań Melissa Alves (3:0 z Enorą Villard).

EICC 2019 dobrze będą wspominać też biało-czerwoni. Reprezentanci naszego kraju, Karina Tyma i Adam Pełczyński, zajęli 10 miejsca w swoich kategoriach – to najlepszych wynik w historii polskiego squasha. Filip Jarota zakończył swój występ na 15 miejscu.

Przydatne linki:

nagranie transmisji finałów
wyniki

O EICC, występie Polaków i nieobecnych na turnieju możecie posłuchać też w nowym odcinku podcastu Squash Radio: