NEWS

Udało się! Dziewczyny z 11punkt Girls Crew pojadą na Mistrzostwa Europy!

Zawodniczki poznańskiego klubu zagrają w Klubowych Mistrzostwach Europy częściowo dzięki sukcesowi publicznej zbiórki na wyjazd.

O zrzutce na wyjazd 11punkt Girls Crew pisaliśmy na początku lipca, tutaj. W związku z brakiem środkiem w kasie Polskiego Związku Squasha, zawodniczki Drużynowych Mistrzyń Polski 2019 postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce.

Cel zbiórki określiły na 6000zł. Na dzisiaj udało się zebrać mniej niż połowę, ale jak ogłosiła na Facebooku kapitanka 11punktu, Kinga Szymaniak, to przesądza już, że Polska będzie reprezentowana na turnieju:

– Witaj European Club Championship! Chciałabym w imieniu całej Drużyny 11 Punkt Girls Crew (Małgosia, Zuzia, Ola, Natalia) podziękować Wam za wsparcie, dzięki któremu możemy spełnić kolejne squashowe marzenie i pojechać we wrześniu na ECC 2019 do Edynburga! Dzięki Wam udało nam się opłacić wpisowe! – napisała.

Akcja zbierania pieniędzy była od początku prowadzona z pomocą PZSQ. Nowy zarząd przyznał od razu, że mimo zapewnień z regulaminu, w momencie, kiedy przejął na końcu sezonu władzę, po prostu nie miałby z czego opłacić udziału zespołu w ECC.

Jak jednak informuje Szymaniak, Zarząd zobowiązał się – w późniejszym terminie – zwrócić poniesione przez poznanianki koszta:

– Wielkie podziękowania należą się również nowej Pani Prezes Katarzynie Saskiej-Grzybowskiej, która mocno zaangażowała się w temat i mogłyśmy liczyć na jej wsparcie, pomogła również Rosanna Radlinska-Tyma, dzięki której między innymi mogłyśmy opłacić wpisowe z lekkim opóźnieniem. Dodatkowo Władze Polskiego Związku Squasha obiecały zwrot poniesionych kosztów, zgodnie z wyznaczoną nagrodą za DMP 2019. Mam nadzieje, że będzie okazja podziękować każdemu z Was! Trzymajcie za nas kciuki 18-21.09! Damy z siebie wszystko! – zakończyła zawodniczka 11punktu.

Zrzutkę znajdziecie tutaj.

Leave a Comment