NEWS

Zarząd PZSQ: Sytuacja finansowa jest kiepska, spróbujmy zebrać środki zrzutką

Jeśli nowe Drużynowe Mistrzynie Polski chcą zagrać w finałach Klubowych Mistrzostw Europy, muszą zebrać środki na wyjazd same.

11punkt Girls Crew zdobyły złoty medal podczas wrocławskich finałów Polskiej Ligi Squasha 2019. Nagrodą za ten sukces jest możliwość reprezentowania Polski na europejskich finałach.

W parze z tym szła też zazwyczaj obietnica dofinansowania wyjazdu przez Związek. Nie w tym roku.

Telefon od Pani Prezes

Po czerwcowych wyborach i pierwszych kontrolach nowego zarządu, w kuluarach mówiło się, że sytuacja finansowa Związku w tradycyjnie słabszym okresie wakacyjnym, nie jest najlepsza. Teraz mamy – pośrednie – potwierdzenie.

W poście dodanym przez kapitankę Drużynowych Mistrzyń Polski, Kingę Szymaniak, czytamy o rozmowie, którą odbyła z Katarzyną Saską-Grzybowską.

– Dzisiaj odebrałam telefon od nowej Pani Prezes, co było dla mnie, nie ukrywam, sporym szokiem ponieważ dotychczas kontakt z Zarządem był prowadzony tylko za pośrednictwem biura – pisze Szymaniak.

– Zostałam poinformowana o kiepskiej sytuacji finansowej PZSQ za czym dalej szła informacja o braku środków na dofinansowanie udziału w European Club Championships. W zeszłym roku nie otrzymałyśmy zwrotu wszystkich poniesionych kosztów w tym roku jest szansa, że w ogóle nie weźmiemy w tym wydarzeniu udziału – dodaje.

Zrzutka na udział

Jedyna szansa na wyjazd? Zaangażowanie squashowego środowiska, które miałoby pomóc w zebraniu pieniędzy na wyjazd drużyny z Poznania.

Mimo kiepskiej sytuacji Pani Prezes zaproponowała zebranie środków za pośrednictwem „zrzutka.pl” i poinformowała, że do momentu wyklarowania sytuacji finansowej Zarządu, w ten sposób będą starać się pozyskiwać środki na uczestnictwo zawodników w tego typu eventach – wyjaśniła Szymaniak.

Polski Squash na Facebooku rzeczywiście udostępnił link do zrzutki jeszcze przed publikacją tego postu. Zapewnił też na swojej stronie, że szuka sponsora na to wydarzenie.

– Mam nadzieje, że pomysł jest dobry, a nowy Zarząd pokaże nam jak powinno się rozwijać squasha w Polsce – podsumowuje reprezentantka 11punktu.

Pomożecie?

Sytuacja na pewno nie jest komfortowa dla zespołu, który wygrał rozgrywki i mógł oczekiwać w związku z tym pomocy ze strony władz Polskiego Squasha. Warto jednak też pamiętać, że nowe władze póki co rządzą od dwóch tygodni i dzielą tym, co odziedziczyły po poprzednikach.

Cieszy w tym wszystkim tylko fakt, że Nowy Zarząd, nawet kiedy ma złe wiadomości, stara się komunikować z graczami i wspólnymi siłami rozwiązać problem. Czy uda się to zrobić tym razem?

Do zebrania jest 6000 zł. Pomożecie?

zrzutka.pl: Wyjazd 11punkt Girls Crew na Klubowe Mistrzostwa Europy 2019

Leave a Comment