NEWS

„Tego jeszcze w polskim squashu nie było!” | Krishome Squash Festival

Squashowa stolica Polski zostanie w lipcu przeniesiona do Białegostoku.

Formuła, której jeszcze w naszym squashu nie było, profesjonalna organizacja i doskonała promocja dla dyscypliny. Pierwsza edycja Krishome Squash Festival (16-20.07) zapowiada się bardzo dobrze.

Squashowe wydarzenie roku?

Przemek Atras zaryzykował w poście na swoim profilu tezę, że to może być nawet „najgłośniejsze squashowe wydarzenie w historii Polskiego Squasha”. I to w czasie off-seasonu! Co sprawia, że Białostocki Festiwal Squasha budzi tak wiele dobrych emocji?

Zaczęło się od dobrego pomysłu przeniesienia na polski grunt kończących sezon finałów World Series. Potem doszło do tego zaangażowanie organizatorów, którzy namówili do udziału całą czołówkę polskiego squasha i ostro zabrali się do marketingowych działań wokół projektu.

Efekt ich prac zobaczymy na szklanym korcie na rynku w Białymstoku od 16 lipca (otwarcie Festiwalu, początek rywalizacji w Grand Prix dzień później).

Zaproszeni zawodnicy

Jedną z motywacji do zorganizowania tego wydarzenia, były poszukiwania odpowiedzi na pytanie „kto tak naprawdę jest najlepszy w Polsce”. Oczywiście mamy sporo turniejów indywidualnych, ale tam losowania często pomagają unikać niektórym graczom wpadania na siebie.

W Białymstoku, dzięki systemowi rozgrywek (patrz. niżej), codziennie zobaczymy bardzo dużo bezpośrednich starć, które nas interesują. W obu kategoriach zagra 8 najwyżej notowanych graczy.

Turniej mężczyzn:
– Przemek Atras
– Wojciech Nowisz
– Adrian Marszał
– Adam Pełczyński
– Piotr Hemmerling
– Konrad Tyma
– Rafał Rykowski
– Filip Jarota
(dzika karta)

(na liście nie ma braci Mateusza i Michała Kotra, którzy mieli już wcześniejsze plany w tym terminie)

Turniej kobiet:
– Natalia Ryfa
– Dominika Witkowska
– Magda Kamińska
– Kinga Szymaniak
– Katarzyna Owcarz
– Anna Zawartka
– Paulina Krzywicka
– Julia Patałąg

System rozgrywek

Podobnie jak podczas finałów World Series, tutaj też zaczniemy od dwóch grup, do których zawodnicy będą rozlosowani. W grupach obowiązuje system „każdy z każdym”. Wszystkie mecze do trzech wygranych setów (bo5). Ten etap zaplanowano na środę i czwartek.

Pierwsze dwa miejsca z grup awansują do półfinału (piątek). Wielki finał i mecz o trzecie miejsce w sobotę.

Nagrody

To teoretycznie turniej towarzyski, ale JEST O CO GRAĆ. Powiemy więcej: takich nagród nie ma na Mistrzostwach Polski. Pierwsze miejsce = 3000 zł, drugie = 2000 zł, trzecie = 1200 zł, czwarte = 500zł.

Szanujemy takie podejście!

Promocja squasha

Organizatorzy Festiwalu już od połowy czerwca dbają o to, żeby każdy squashysta w Polsce wiedział, gdzie warto być w środku wakacji. Sporo inwestują też w promocję w mediach. W piątek artykuł o Festiwalu ukazał się m.in. w Kurierze Porannym.

Dodatkowo, film promujący wydarzenie będzie wyświetlany w kinach w Białymstoku przez cały tydzień poprzedzający event. To powinno zagwarantować duże zainteresowanie osób, które nie są jeszcze miłośnikami squasha.

Dla kibiców

Jeśli nie jesteście jeszcze jednym z 8 najlepszych squashystów lub squashystek w Polsce, to i tak możecie przyjechać do Białegostoku z rakietami. Organizatorzy planują turniej kategorii B+ w ostatnim dniu Festivalu.

Więcej informacji o zapisach znajdziecie tutaj.

Osobom, które z jakiegoś powodu nie będą mogły przyjechać na miejscu pozostaje śledzenie transmisji na żywo (z komentarzem) i naszych codziennych relacji. Linki będziemy dodawać na bieżąco na Facebooku 7dni.

Potrzebne informacje znajdziecie też na oficjalnej stronie Krishome Squash Festival 2019.

Leave a Comment