NEWS

Regulamin rozgrywek PZSQ na sezon 2019/20. DUŻE ZMIANY!

Na stronie Polskiego Związku Squasha pojawił się Regulamin Rozgrywek Indywidualnych (RRI) na nadchodzący sezon.

Prace nad nowymi regulacjami były intensywne i trwały właściwie od momentu wybrania nowego Zarządu PZSQ. Teraz widzimy ich pierwsze efekty w formie RRI na sezon 2019/2020.

Poniżej kilka zmian wyszczególnionych w piśmie przewodnim dołączonym do Regulaminu:

1. Turnieje B+ bez turniejów juniorskich – od teraz rangę turnieju B dla seniorów będzie można podwyższać bez konieczności organizowania turnieju juniorskiego.

2. Damskie IMP na 64 osoby, damskie kat. A na 56 osób – dodanie 32 miejsc w drabince Mistrzostw Polski w kategorii kobiet. Zapis zrównuje ilość miejsc w obu seniorskich kategoriach. Podobnie sytuacja ma się z turniejami kat. A, gdzie system rozgrywek (eliminacje 32 os., 24 os. w drabince głównej) będzie od teraz taki sam dla kobiet i mężczyzn.

W tych ostatnich zrównano też pulę nagród: będzie wynosiła od teraz minimum 1800 zł RÓWNIEŻ w turniejach damskich (I – 900 zł, II – 600 zł, III – 300 zł).

3. Kary finansowo – m.in. nawet do 500 zł dla organizatora turnieju za złamanie zasad PZSQ czy 100-500 zł za wycofanie się zawodnika lub za niepojawienie się na turnieju. Za wycofanie się z IMP kara wynosi 500 zł + karne zero do rankingu.

Pocieszenie dla płacących? Wszystkie środki zebrane z nałożonych kar będą przeznaczane na wsparcie dla kadry juniorskiej.

4. Turniej selekcyjny do kadry – osobny turniej kat. A, ALE tylko dla top16 w rankingu open i damskim (+jedna dzika karta). Osoby, które znajdą się na podium, mają pewne miejsce w kadrze. Szczegóły tych zmian są w załączniku #13

5. Pieniądze dla juniorów U19 – za stawanie na podium juniorskiego kat. A U19, zawodnicy będą otrzymywać nagrody pieniężne, niezależne od nagród rzeczowych. Małe, ale jednak (I – 150 zł, II – 100 zł, III – 50 zł).

Dodatkowo, za grę w turniejach BU19 i GU19 juniorzy mają też otrzymywać punkty do seniorskiego rankingu OPEN i DAMSKIEGO (aleee nie jesteśmy jeszcze pewni na jakich zasadach).

6. Zachęta do PSA – w nowych regulacjach poświęcono też sporo miejsca możliwości zgłaszaniach naszych turniejów kat. A jako (dodatkowo) turnieje PSA Satellite. Jeśli organizator się na to zdecyduje, ma kilka dodatkowych wymogów do spełnienia, ale PZSQ zapewnia też swoją pomoc w opłaceniu tego i w komunikacji z PSA.


Jeśli macie ochotę przeczytać cały zbiór nowych zasad (35 stron!), to klikajcie poniżej:

Regulamin Rozgrywek Indywidualnych PZSQ 2019/2020

Leave a Comment