NEWS sędziowanie

Sędzia: Dlaczego był STROKE? Ważny jest kontekst

Sędzia piątkowego meczu Mateusz Kotra vs Piotr Hemmerling tłumaczy z czego wynikała jego decyzja w ostatniej piłce spotkania.

Ta piłka meczowa z III rundy Mistrzostw Polski 2019 wzbudziła wiele kontrowersji. Pod filmem (poniżej) zdecydowana większość komentarzy była krytyczna względem sędziego.

Prowadzący spotkanie Paweł Winiarczyk postanowił dodać do tego akcji własny komentarz, który przesłał do nas.

Zamieszczamy go poniżej:

„Opublikowanie filmu z ostatniej decyzji bez znajomości kontekstu, jest krzywdzące dla mnie i reszty sędziów.

Obydwaj zawodnicy wcześniej w meczu w identycznych sytuacjach próbowali trafić przeciwnika piłką. Po obustronnym stroke obydwaj zawodnicy mieli Conduct Warning za prowadzenie niebezpiecznej gry. Zostali ostrzeżeni, że jeśli sytuacja się powtórzy będzie Conduct Stroke lub Conduct Game.

Obydwaj udowodnili, że z takich piłek są w stanie zagrać w dowolne miejsce przedniej ściany, więc zostali poinformowani, że jeśli piłka będzie wysoka a przeciwnik będziecie zasłaniał ścianę przednią, chociaż w części, będzie to Stroke. Po instrukcjach zawodnicy przestali zagrywać przez siebie piłkę, nie mniej jednak interferencja w tym polu zdarzała się dalej.

Próba zdobywania punktów trafiając piłką przeciwnika jest poniżej krytyki i świadczy o absolutnym niewychowaniu sportowym. Niezależnie od tego, czy to był matchball, czy nie, decyzja była konsekwencją wcześniejszego zachowania i ustaleń, na które obydwaj zawodnicy przystali i w takim kontraście powinna być oceniana.”

Czy to wyjaśnienie zmienia Wasz odbiór tamtej decyzji?

Leave a Comment