NEWS

Które damskie zespoły awansowały do DMP 2019?

Znamy już wszystkie wyniki fazy eliminacyjnej Drużynowych Mistrzostw Polski 2019. Które zespoły damskie zapewniły sobie bezpośredni awans? Które muszą grać w barażach?

Poniżej krótkie podsumowanie wszystkich regionów.

Region Małopolski

Awans: Atlantic Squash Team + Zabierzów Squash Team
| Baraż: Lejdis Mix Zabierzów + Play For Fun Team

Najliczniejszy region w całej kategorii damskiej tegorocznych rozgrywek. 6 zespołów stanęło do walki, w której wszystkie spotkania wygrał Atlantic Squash Team (Tarkowska, Grudzień Ślipczyńska). Razem z nimi na DMP pojedzie Zabierzów Squash Team (Ogorodnik, Patałąg, Jarzembowska, Więcek), który poza dwoma porażkami z późniejszymi zwyciężczyniami, rozstrzygał pozostałe mecze na swoją korzyść.

Region Mazowiecki

Awans: School Of Squash + Puretech Kahuna
| Baraż: PZU Team Kwadrat + SquashCity and Euvic

Kilka czołowych warszawskich zawodniczek gra w tym sezonie w innym regionie więc w stolicy było sporo miejsca na niespodzianki. Obrończynie tytułu z zeszłego roku, Kahuna (Jurkun, Kaniewska, Dąbrowska), grające w okrojonym składzie, kończą eliminacje na drugim miejscu.

Wyprzedziła je drużyna School of Squash, która miała bardziej wyrównany skład i przede wszystkim „dłuższą ławkę”. W obliczu kontuzji Doroty Grzechowiak ciężar wygrywania meczów na pierwszej rakiecie wzięły na siebie Patrycja Sopińska, Agnieszka Czarzaszta-Gotówko, Agnieszka Honkisz i Joanna Wilińska.

Niedaleko za pierwszą trójką uplasowało się PZU Team Kwadrat (Rzeszutko, Obukowicz, Marcinkowska), które też może być mocnym kandydatem do awansu z baraży.

Region Wielkopolski

Awans: 11 Punkt Girls Crew + SquashPoint Bydgoszcz
| Baraż: SoSquash Ladies + Las Palmas Chicas Ananas

Region ze srebrnymi medalistkami DMP 2018 i zespołem, który na pewno będzie walczył o medal w DMP 2019. Górą 11 Punkt Girls Crew (Ryfa, Szymaniak, Kornowska, Surdziel), który mimo porażki w rewanżu ze SquashPoint Bydgoszcz (Tyma, Witkowska, Krzywicka, Mohamed) miał o jeden punkt więcej.

Poprzez baraże do finałów powinien dołączyć też mocny skład SoSquash Ladies (Huseynova, Zawartka, Buczkowska, Bruk).

W barażach o pierwsze punkty w tym sezonie powalczą też czwarte i ostatnie w regionie, Las Palmas Chicas Ananas (Kabacińska, Huber, Kwaśniewska). Przy okazji mocny kandydat do miana najciekawszej nazwy sezonu 2019!

Region Dolnośląski

Awans: Hasta La Vista
| Baraż: Super Truskawki

Tylko dwa zgłoszone zespoły, a więc mecz i rewanż o awans. Było bardzo równo, 2:1 w obu meczach drużynowych, ale dla różnych zespołów. W dużych punktach remis po 2.5, w meczach indywidualnych 3:3, ale Hasta La Vista miała minimalnie lepszy bilans setów (11-10) niż Truskawki (10-11).

Region Lubelski

Awans: Powersquash Ladies Team
| Baraż: Lub Cube Squash Team

Podobnie jak wyżej, tylko dwie zgłoszone drużyny. Ostatnia kolejka została rozegrana już w lutym. Powersquash wygrał dwa razy 2:1, ale w rewanżu było blisko: w decydującym meczu Ola Popka pokonała na pierwszej rakiecie Gosię Cerlich 3:2.

Region Zachodniopomorski

Awans: ???
| Baraż: ???

Ostatnia kolejka w tym regionie zostanie rozegrana dopiero w niedzielę 7. kwietnia.

Region Pomorski

Awans: Stangiel Diamonds
| Baraż: brak

Region, w którym do gry zgłosił się tylko jeden zespół i decyzją Związku… otrzymał bezpośredni awans bez odbicia jednej piłeczki.


Drużynowe Mistrzostwa Polski 2019 startują 27. czerwca we Wrocławiu. Ich organizatorem będzie Wrocław Squash Club.

Leave a Comment